FinExpert.e15.cz

SOLUS: Počet dotazů do negativního on-line registru vzrostl v prvním čtvrtletí meziročně o 123 %

Členské společnosti sdružení SOLUS odeslaly v prvním čtvrtletí letošního roku do negativního on-line registru FO více než 630 tisíc dotazů na klienty, kteří žádali o poskytnutí jejich služby. Každý sedmý žadatel o novou službu byl nalezen se záznamem v registru FO (registr spotřebitelů). Záznam v registru FO znamená, že daný žadatel aktuálně stále má nebo měl v posledních třech letech vážné problémy se splácením svých závazků.

Rekordní zájem o využívání negativního on-line registru FO sdružení SOLUS souvisí zejména s rostoucím zájmem o nabízené služby členů sdružení SOLUS a také s rozšiřováním členské základny. „Čím širší okruh společností poskytuje svá data o klientech neplnících své závazky, tím vyšší je přidaná hodnota registru pro ostatní členy sdružení SOLUS,“ uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS a výkonný ředitel Společnosti pro informační databáze, a.s. „Aktuálně probíhají jednání s dalšími společnostmi s cílem rozšířit stávajících 21 členů z pěti sektorů o nové členy, a to i z dalších sektorů“, dodal Jan Stopka.

Jen v prvním čtvrtletí letošního roku poskytl negativní on-line registr FO 630.570 odpovědí na dotazy od členů sdružení SOLUS, což je oproti stejnému období  loňského roku meziroční nárůst o 123 % (v roce 2006 to bylo 281.788 odpovědí).

Jedním z ukazatelů úspěšného fungování negativního on-line registru FO sdružení SOLUS je nárůst počtu klientů s příznakem „Z“ - tedy klientů, kteří svůj původní dluh po splatnosti uhradili. Díky rozšiřování členské základny sdružení SOLUS mají totiž klienti, kteří jsou v prodlení s úhradou aktuálních závazků, ztížený přístup k dalším službám jiných členů sdružení, a jsou tak efektivně chráněni před dalším neuváženým zadlužováním. Mnohem lépe se jim v čase daří uhradit jeden dluh, než kdybych jich měli v čase více. Jen za první tři měsíce roku 2007 zaplatilo své dluhy po splatnosti více než 29 tisíc klientů, což je o přibližně deset tisíc klientů více, než za celý rok 2005.

Co je SOLUS

SOLUS je zájmovým sdružením právnických osob se sídlem v Praze. Jeho název vznikl složením počátečních písmen původního názvu, a to Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům, který zároveň nejlépe charakterizuje jeho hlavní cíl. O vzniku sdružení se poprvé začalo uvažovat na podzim roku 1998. Po několikaměsíční práci přípravného výboru, který připravoval právní rámec a pravidla fungování sdružení, mohli zakládající členové na ustavující členské schůzi dne 3. června 1999 podepsat základní dokumenty sdružení SOLUS. Dne 18. června 1999 byl SOLUS zaregistrován a zahájil činnost.

Společnost pro informační databáze, a.s. zaměřuje svoji činnost především na zpracovávání dat, jejich bezpečnost a na manažerské vedení projektů. Dlouhodobým cílem společnosti je nabízet spolehlivé, dostupné, jednoduché a rychlé služby, vy¬cházející z potřeb klientů a poskytované s podporou nejmodernějších technologií. Společnost zajišťuje pro sdružení SOLUS zpracování negativního on-line registru FO (registr spotřebitelů) a negativního on-line registru IČ (registr podnikatelů a právnických osob).

Aktuální členové sdružení SOLUS

Beneficial Finance a.s., CCS Česká společnost pro platební karty a. s., CETELEM ČR, a.s., COFIDIS, s.r.o., Československá obchodní banka, a.s., Český Triangl, a.s., eBanka, a.s., E.ON Česká republika, a.s., ESSOX s.r.o., Home Credit a.s., HVB Bank Czech Republic a.s., Komerční banka, a.s., Profireal, a.s., Raiffeisenbank a.s., Santander Consumer Finance a.s., Telefónica O2 Czech Republic, a.s.,  T-Mobile Czech Republic a.s., UPC Česká republika, a.s., VB Leasing CZ, spol. s r.o., VLTAVÍN leas, a.s. a Vodafone Czech Republic a.s.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená