FinExpert.e15.cz

SODEXHO: Mezinárodní gigant mění název na Sodexo

Klepněte pro větší obrázekMezinárodní skupina Sodexho Alliance, která je v České republice prezentována firmami Sodexho společné stravování a služby s.r.o., Altys a.s. a společností Sodexho Pass a.s., se mění na Sodexo. Cílem změny je značku oživit a jejím prostřednictvím podpořit globální strategii společnosti s cílem posunout Sodexo z oblasti stravovacích služeb do oblasti firem poskytující služby. Modernější a dynamičtější identita společnosti bude postupně celosvětově zaváděna v následujících třech letech, v České republice se změna projeví v roce 2009.

„Nová vizuální identita představuje klíčovou etapu našeho rozvoje,“ řekl CEO Sodexo Michel Landel. „Tato změna je zásadním krokem v životě naší společnosti. Chceme, aby značka Sodexo byla do budoucna jasně viditelná a rozpoznatelná, a aby nám napomohla dosáhnout naší společné vize, stát se předním světovým odborníkem v oblasti služeb napomáhajících kvalitnímu životu.“

„Značka Sodexo představuje kvalitu, inovaci a neustálé zdokonalování. Tyto hodnoty přenášíme na naše klienty a zákazníky skrze náš zkušený a profesionální tým odborníků. Cílem změny značky je zvýšit její dopad na naše podnikání, posílit její hodnotu pro všechny, které spojuje naše činnost,“ řekl Clodine Pincemin, senior vicepresident Sodexo pro komunikaci společnosti.

Nová globální image, dynamická značka

Jako součást vývoje značky byly provedeny tři hlavní změny:

  • Bylo vypuštěno slovo „Alliance“ z úředního názvu společnosti, čímž se posílí povědomí o jednotné celosvětové strategii značky .
  • Z názvu bylo vypuštěno písmeno „h“ za účelem podpory strategické transformace na společnost služeb. Navíc, mimo zvýšení rozsahu a dopadu značky, je jednodušší a dynamičtější název lehčeji vyslovitelný a hláskovatelný pro lidi na celém světě.
  • Logo bylo dynamizováno a dostalo mnohem současnější grafický design, který omlazuje a revitalizuje značku. Hvězda, která je již po dlouhou dobu součástí vizuální identity skupiny, je symbolem pro výkon a energii týmů Sodexo, které směřují ke společnému cíli. Tato hvězda se liší od ostatních hvězd právě tak, jako se Sodexo liší od své konkurence. Překřížení písmene „x“ je zakřivené jako úsměv – červená žíla vedoucí směrem ke hvězdě Sodexo jako symbol četných gest pozornosti, které denně vykonávají týmy Sodexo, aby „s námi byl každý den lepší“.

 

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená