FinExpert.e15.cz

„Slevy“ pro každého

Proč nakupovat za plnou cenu? Hromadné slevy jsou koníčkem tisíců Čechů a díky internetu na ně může dosáhnout každý. Je však sleva vždy skutečná?
„Slevy“ pro každého

Pro některé je nakupování ve slevách nepsaný zákon. Profesionální obchodník si obvykle vynutí snížení ceny u mobilního operátora i třeba na nákup obyčejných bot v obchodním centru. Nyní však nepotřebujete obchodního ducha k tomu, abyste ušetřili. V Česku odstartoval nový trend – hromadné nakupování ve slevách. Princip je jednoduchý. Internetový obchod domluví 50% slevu třeba na masáž a nabídne ji přes svoje stránky desítkám tisíc spotřebitelů.

Lidé tak získají masáž za bezkonkurenční cenu, majitel internetového obchodu provizi a poskytoval masážních služeb obrovskou reklamu a stovky zákazníků. Byznys je jednoduchý, a tak není divu, že se s hromadnými slevami roztrhl pytel. Nabídky hromadných slev sahají od romantických večerů v restauraci, přes adrenalinové zážitky v balóně či skákacích botách až po pobyty v lázních.

Inspirace v zahraničí

V USA narazíte třeba nabídku z Groupon.com. Zde si můžete vybrat z 92 měst. Následně si prohlédnout nabídku a online nakupovat. V Atlantě dostanete sushi místo 35 dolarů za 15 dolarů (300 Kč). Získáte tak 57 % slevu.

Procentuální slevy v Česku jsou podobné. Jak přiznává majitel Slevomatu Tomáš Čupr, inspiraci našel při podnikání v Anglii – tam si poprvé v hromadných slevách koupil poukázku do kari restaurace.

Pouze nápis "sleva"

Za zamyšlení ale stojí, jestli je sleva vždy slevou. Ono slovo je přece jedním z nejběžnějších obchodnických triků. Když vidíte označení sleva, nesaháte už automaticky po peněžence? Než tedy kliknete na tlačítko koupit, stojí za to si projít ostatní nabídky.

Zajímavá byla totiž teď víkendová nabídka na Slevomatu. Mohli jste si pořídit dvoudenní pobyt pro dvě osoby v Alpském hotelu ve Špindlerově Mlýně za 3850 korun. Původní cena byla prý 7700 korun. Úžasná nabídka s 50 % slevou, že? V ceně bylo ubytování, polopenze, masáže a neomezený přístup do wellness.

Zajímavá byla diskuze k nabídce, kde bylo přes sto příspěvků. Diskutovalo se o tom, zda je sleva opravdová či nikoliv, jestli náhodou není původní cena uměle vyšponovaná.

Pro zajímavost si přečtěte jeden příspěvek:

„Pardon, ale opravdu nechápu, jak se tvořila ta původní cena. Kdybych si objednávala pobyt bez Slevomatu přímo na stránkách hotelu, tak za 2 noci pro 2 osoby, včetně parkovného a polopenze na oba dny, vyjde mě to podle aktuálního ceníku na 2 860 Kč. Nechce se mi věřit, že by ten velký rozdíl v ceně (téměř 5 000 Kč) byl způsoben masáží a neomezeným vstupem do wellness. Jak to tedy je?“

Hotel v diskuzi vysvětluje situaci takto:

"Tato akce byla vytvořena před 14 dny, kdy procentuelní sleva přesně odpovídala aktuálním prodejním cenám. Minulý týden jsme upravily ceny na některé období a naší chybou tedy procentuelní sleva klesla, ačkoliv je stále výrazná. Velice se za toto omlouváme, je to chyba nás, jakožto provozovatele hotelu a neradi bychom jakkoliv poškodili jméno Slevomatu."

Ovšem když trochu zapátráte a podíváte se na stránky www.hotel-pension.cz, najdete zde nabídku totožného pobytu, který na Slevomatu nabízeli, za 1 990 Kč za osobu, tedy 3 980 Kč pro pár. „Akční“ nabídka na Slevomatu je tak pouze o 40korunové levnější než balíček ubytování, který můžete na www.hotel-pension.cz najít stále. Jediné, co je kromě čtyřiceti korunové slevy v nabídce Slevomatu navíc je jedna večeře. Takže uváděná 50% sleva se nejspíš nekoná.

A co říká majitel Slevomatu Tomáč Čupr:

"Pro své zákazníky vždy sjednáváme takové slevy, které vycházejí z ceny, které hotel, restaurace, či jiný poskytovatel prokazatelně běžně nabízí. Nemůžeme ale vždy stoprocentně zajistit, že náš dodavatel nenabídl nebo v budoucnu nenabídne podobnou slevu také jinde. Pro usnadnění rozhodování našich zákazníků jsme nově zavedli opatření, aby služby prodávané na Slevomatu, měly vysokou slevu v období před a po nabídce exkluzivně pouze u nás."

Nekupujte všechno

Hromadné slevy sledují přes e-mail či sociální sítě desítky tisíc lidí a každý den si z nich tisíce nakoupí služby či zboží. Stačí se jen zaregistrovat a sledovat nabídky. Nezapomínejte však, že vybírat se vyplatí s chladnou hlavou. Jestliže vás slevová nabídka uchvátí, nesahejte hned po internetové platební kartě, ale ověřte si cenu, jestli je nabídka opravdu tak výhodná. Vždy se také podívejte do diskuze k dané nabídce, také na stránky a hlavně na ceník služeb samotného prodejce, který slevu nabízí.

Na různých stránkách, jejichž počet roste, jak houby po dešti, určitě můžete najít výhodné nabídky. Zvažte, ale zda výrobek či službu skutečně potřebujete. Přece nemusíte kupovat vše, co je zlevněno, případně je aspoň za zlevněné vydáváno.

Kdo nabízí hromadné slevy

• Slevomat.cz
• Cupolis.cz
• Zapakatel.cz
• Vykupto.cz
• Hyperslevy.cz
• hromadneceny.cz
• Hypersleva.cz
• GrupKup.cz
• Fashiondays.cz
• Bigbrands.cz a
• Mydeals.cz
• Spa.cz
• Superkupon.cz

Zdroj: http://www.facebook.com/SkupinoveSlevy

Informace o všech hromadných slevách, které denně weby nabízejí

http://www.facebook.com/SkupinoveSlevy
www.skrz.cz

 

Další článek


 

celkem 22 komentářů

Nejnovější komentáře

Já když chci něco koupit, mrknu se na tosevyplati.cz...
Ella
12. 11. 2016, 14:41
zdravím, na serveru www.mereni-vykonu.cz teď nabízej...
Miroslava
26. 5. 2016, 14:25
Slevový agregátor naprosto bez reklam a bez otravnýc...
Hanz
16. 4. 2016, 17:07
mohla bych vědět proč? mam tam objednavku a neodpovi...
Mishula
10. 3. 2014, 13:55
V tomto obchode bych uz nikdy nenakupoval !!! velice...
slevy pro kazdeho - NE
21. 2. 2014, 11:15

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená