FinExpert.e15.cz

SkyEurope zpoplatnila přepravu zavazadel. Týkalo se to i již prodaných letenek

Společnost Student Agency rozeslala včera odpoledne svým klientům níže uvedený e-mail, i když si letenku u společnosti SkyEurope rezervovali a zaplatili před více než měsícem a společně s touto letenkou byly dodány přepravní podmínky, kde je výslovně uvedeno, že každý cestující (kromě batolat) má právo na bezplatnou přepravu zavazadla do 20 kilogramů.
 
Na dotaz redakce FinExpert.cz uvedla společnost Student Agency, prostřednictvím své ředitelky pro letenky, že celá situace se nyní řeší, je velice nejasná a komplikovaná a klienti budou v brzké době opět informováni e-mailem. Společnost Sky Europe pro FinExpert.cz uvedla, že se jedná výlučně o záležitost Student Agency, jelikož Sky Europe zavedla poplatky pro zavazadla již od 10. dubna 2008.
 

Pro všechny cesty se SkyEurope od 21. června 2008 je zpoplatněna přeprava každého odbaveného zavazadla. Týká se všech již zakoupených letenek.

Ceny a možnosti zaplacení zavazadla jsou následující:

  • Prostřednictvím stránky www.skyeurope.com činí poplatek 179 Kč za jeden úsek cesty a zavazadlo. Platba se provádí platební kartou.
  • Prostřednictvím call centra SkyEurope činí poplatek 384 Kč za jeden úsek cesty a zavazadlo plus poplatek za využití call centra - 255 Kč za jeden úsek cesty a osobu.
  • Platba na letišti na přepážce SkyEurope činí 512 Kč za jeden úsek cesty a zavazadlo.
Každý cestující má nárok na přepravu maximálně 5 ks zavazadel, avšak souhrnná váha všech zapsaných zavazadel nesmí přesáhnout 20 Kg. Sdíleni hmotnosti zavazadel není dovoleno, ani v případě cestujících, kteří cestuji pod jednou rezervaci.
 
Kabinové zavazadlo je zahrnuto v ceně letenky a maximální povolená hmotnost je 5 kg.
 
Zdroj: Student Agency, redakčně kráceno
 

Jak to nakonec dopadlo

Dnes v odpoledních hodinách zaslala společnost Student Agency svým klientům e-mail, kde uvedla, že společnost Sky Europe znovu zvážila své rozhodnutí a rozhodla se poplatky za zavazadla u letenek zakoupených do 28. května 2008 ve STUDENT AGENCY zpětně nevybírat. Dále jsou v e-mailu uvedeny i instrukce, jakým způsobem mají klienti postupovat, pokud dané poplatky zaplatili a poplatek se na ně nevztahoval a také vyjádření lítosti Student Agency nad celou záležitostí.
 
Dle pozdějšího vyjádření společnosti Student Agnecy pro FinExpert.cz měla tato společnost se Sky Europe právě do 28. května 2008 dohodu o tom, že do daného data prodané letenky Sky Europe u Student Agency poplatku pro zavazadla nebudou podléhat. Od daného data Student Agency, dle jejich vyjádření, své klienty na tento poplatek upozorňovala. Z tohoto důvodu je v daném e-mailu uveden datum 28. května 2008.
 
Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Nehoráznost
f
20. 6. 2008, 15:04

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená