FinExpert.e15.cz

Skupina Fio koupila RM-Systém

Organizátora mimoburzovního trhu s cennými papíry RM-SYSTÉM koupily od společnosti RM-S Holding osoby ovládající skupinu Fio, tvořenou m.j. Fio, burzovní společností a.s. a Fio, družstevní záložnou. RM-SYSTÉM, spravovala od roku 2003 skupina J&T.

Skupina J&T potvrdila, že prodala svůj podíl v RM-SYSTÉMU, a. s., skupině Fio. Cena transakce, za kterou Fio ovládla mimoburzovní trh, nebyla uvedena. „Za dobu našeho působení jsme provedli restrukturalizaci sítě obchodních míst, ale především se nám podařilo otevřít volný trh, na který byly zařazeny mnohé atraktivní akciové tituly, které na žádném jiném trhu již nebyly obchodovány“ uvedl k transakci Jan Špringl, projekt manažer J&T.  „Pro další rozvoj je ale potřebné, aby RM-SYSTÉM rozvíjel strategický vlastník, který je zaměřený na retailové klienty a dlouhodobě působí na kapitálovém trhu. Skupina Fio beze zbytku výše uvedená kritéria splňuje.“ dodal Špringl.

„Koupě RM-SYSTÉMU má pro nás díky našemu zaměření na retailové klienty v oblasti obchodování s cennými papíry jednoznačné synergické efekty. Společnost chceme dlouhodobě rozvíjet, a to především v šíři produktů a počtu obchodovaných emisí. Věříme, že spojení tradiční silné značky RM-SYSTÉM a zkušenosti Fio jako jednoznačného lídra inovací na českém kapitálovém trhu bude přínosem zejména pro drobné a středně velké investory“, uvedl Ján Franek, tiskový mluvčí skupiny Fio.

RM-SYSTÉM je trh s cennými papíry, který je ve srovnání s burzou přístupnější drobným a středním investorům. Ti na tomto trhu mohou podávat své pokyny přímo a nikoliv prostřednictvím makléře obchodníka s cennými papíry jako u pražské burzy.
Od založení v roce 1993 realizovali na RM SYSTÉMu převážně drobní a střední investoři obchody s více něž dvěma miliardami kusů akcií o celkovém objemu osmi set miliard korun. Za dobu historie RM-SYSTÉMu nakoupilo nebo prodalo své cenné papíry více než tři miliony zákazníků.

Obchodovat na trhu RM-SYSTÉM lze prostřednictvím sítě 58 obchodních míst, přes Internet a nebo z webových stránek www.rmsystem.cz . Investoři z řad profesionálů obchodují na RM SYSTÉMu prostřednictvím on-line terminálu.
Více na www.rmsystem.cz

Skupina Fio působí na českém finančním trhu od roku 1993. Fio, burzovní společnost, a.s. je největší český on-line obchodník s cennými papíry, člen a akcionář Burzy cenných papírů Praha, a.s. a člen Deutsche Boerse. Za první pololetí roku 2006 zobchodovala Fio, burzovní společnost, a.s. cenné papíry v celkovém objemu více než 111 mld. Kč. Součástí skupiny je také Fio, družstevní záložna, největší česká družstevní záložna působící na trhu od roku 1996. Společnosti skupiny Fio poskytují své služby také na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku.

Skupina J&T je jedním z nejaktivnějších investorů na území České republiky a Slovenska. Vedle aktivit v oblasti privátního bankovnictví a realitního developerství, se J&T soustředí na dlouhodobé investice do českých a slovenských průmyslových podniků. Hlavními oblastmi jsou energetika (např. United Energy, Pražská energetika, Plzeňská energetika) a strojírenství (např. Kablo Elektro, ČKD Blansko strojírny, SOR Libchavy). J&T je také aktivní ve zdravotnictví (Európska zdravotná poisťovňa, Železničná nemocnica v Bratislave a Košiciach) a potravinářském průmyslu. J&T dosáhla v minulém roce čistý konsolidovaný zisk 4,38 mld. Sk. Hodnota aktiv skupiny dosáhla 76,7 mld. Sk. Skupina zaměstnává téměř 5000 pracovníků.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená