FinExpert.e15.cz

ŠKOFIN: Výsledky za rok 2008

Společnost ŠkoFIN si přes výrazné zpomalení ekonomiky a prodejů vozů v roce 2008 udržela vedoucí pozici na trhu financování automobilů. Ze srovnání statistik České leasingové a finanční asociace (ČLFA) dále vyplynulo, že společnost ŠkoFIN obhájila druhé místo v žebříčku firem poskytujících operativní leasing. ŠkoFIN navíc zůstává jednou z nejoblíbenějších firem, kterou si pro financování svých potřeb vybírají podnikatelé. Společnost ŠkoFIN uzavřela dle ČLFA v roce 2008 celkem 30 628 nových smluv v hodnotě 10,414 miliard korun. Na konci roku 2008 ŠkoFIN financoval potřeby svých obchodníků v celkové hodnotě 4,689 miliardy Kč, což je 6% nárůst proti předchozímu roku.

ŠkoFIN se od počátku svého šestnáctiletého působení na českém trhu soustřeďuje na financování automobilů. I díky tomu je podle statistik ČLFA v tomto oboru nejlepší na trhu. Svoji pozici číslo jedna si drží i přes celkový pokles poptávky po finančním leasingu. Financování prostřednictvím ŠkoFINu je přitažlivé nejen kvůli koncernové spolupráci se značkami vozů a tvorbě výhodných značkový akčních nabídek, ale také pro řadu dalších doprovodných služeb pro klienty a špičkový servis.

1. Leasing

ŠkoFIN si udržel pozici jedničky na trhu v oblasti leasingu osobních automobilů!

Své stálé místo u zákazníků má leasingové financování. Trend v oblasti finančního leasingu plně kopíroval trend loňského trhu ovlivněného krizovou situací na automobilovém trhu. I nadále přesto zůstává na špičce produktů ŠkoFINu především leasing osobních automobilů. Dosažený objem v roce 2008 ve výši 3, 406 miliardy korun odpovídá10 500 uzavřeným smlouvám.

2. Operativní leasing, oblast fleetových klientů

ŠkoFIN obsadil druhé místo v kategorii operativní leasing a fleet v rámci členských společností ČLFA.

Svoji oblibu si zachoval přes mírný pokles celkového trhu i operativní leasing. I v této kategorii si ŠkoFIN udržel svoji pozici na trhu a s celkovým objemem operativního leasingu ve výši 1,854 miliardy (4 820 smluv) je na druhém místě v rámci členských společností ČLFA. Značka ŠkoFIN Fleet Services dokázala loni přitáhnout pozornost zákazníků, o čemž svědčí nárůst počtu uzavřených smluv o62 % a růst objemu o 31 % na 887 milionů korun.


Oblibu operativního leasingu společnosti ŠkoFIN dokazuje nejen druhé místo v objemu v rámci společností pod hlavičkou ČLFA, ale i různá ocenění v kategorii flotilový servis roku 2008. Operativní leasing ŠkoFIN on-line, který zahrnuje zvýhodněné financování, pojištění a finančně poradenský servis pro minimalizaci nákladů zákazníka, vyhodnotilo 100 nezávislých firemních odborníků jako nejlepší na českém trhu.


Loňský rok také výsledky podpořil změny ve struktuře společnosti, ke kterým došlo v roce 2007. Sloučení dvou dceřinných společností, které poskytovaly operativní leasing – ŠkoLEASE a ŠkoFIN Fleet Services- pod značku ŠkoFIN přineslo nejen výrazné rozšíření produktové škály, aletaké významný nárůst počtu uzavřených smluv a fleetových obchodů.

3. Úvěr

Absolutním hitem loňského roku se stalo financování prostřednictvím úvěrů a to jak spotřebitelských, tak i pro podnikatele!

ŠkoFIN loni uzavřelcelkem 13 062 nových úvěrových smluv, což představuje meziroční nárůst o 44 %. Celková částka poskytnutá na úvěrech tedy meziročně vzrostla o 54 %. Z toho pouze prostřednictvím spotřebitelských úvěrů bylo půjčeno celkem 1,139 miliardy korun v rámci 6 575 smluv. Meziroční růst půjček pro soukromé financování tak dosáhl 36,2 %.

Ještě rychleji rostl zájem ze strany podnikatelů. Kvůli zhoršení makroekonomické situace a výraznému zpřísnění podmínek ze strany bank vzrostla poptávka po financování prostřednictvím leasingových a splátkových společností. ŠkoFIN na této situaci významně participoval. Ve srovnání s předchozím rokem představuje obratové zlepšení o téměř rekordních 63 %.

„Prodloužení minimální doby finančního leasingu vedlo obecně k růstu poptávky po úvěrovém financování. Nárůst, který jsme zaznamenali, předčil výsledky celého trhu. Ve financování osobních i užitkových automobilů jsme si podle statistik ČLFA udrželi pozici číslo jedna i v náročném roce 2008,“ uvedl Stefan Rasche, jednatel společnosti ŠkoFIN.

ŠkoFIN v obou kategoriích – soukromé úvěry i úvěry pro podnikatele – násobně předčil celkový trh. Podle údajů ČLFAvzrostl meziročně objem spotřebitelských půjček loni o 13,4 % a podnikatelských úvěrů o 36,8 %. Díky významnému růstu zájmu ze strany podnikatelů společnost ŠkoFIN získala přední místo v rámci statistik ČLFA v podnikatelských úvěrech.

4. Další informace k hodnocení trhu

ŠkoFIN v loňském roce posílil i co se týká kapitálu společnosti. V návaznosti na daňovou reformu firma zvýšilavlastní kapitál o 1,736 mil Kč. Celkový vlastní kapitál činí po navýšení k 31.12. 2008 - 3,626 mil korun,základní kapitál (jedna ze složek vlastního kapitálu) činí 865 mil Kč. Obzvláště v nelehké situaci na bankovních trzích se tak ŠkoFIN nyní řadí mezi nejlépe kapitálově zajištěné společnostina českém leasingovém trhu.

ŠkoFIN je již tradičně spolehlivým partnerem pro více než 300 prodejních míst autorizovaných partnerů koncernové sítě VW AG v oblasti financovánía kompletně pokrývá veškeré provozní a investiční potřeby obchodní sítě. Od zářídošlo k rozšíření faktoringovéhofinancovánívozů ze značky Škoda i na dealery značek VW, Audi a SEAT.O konkurenceschopnosti a spokojenosti obchodníků svědčí každoročně se zvyšující objemy financování. Na konci roku 2008 ŠkoFIN financoval potřeby obchodníků v celkové hodnotě 4,689 miliardy Kč, což je 6% nárůst proti předchozímu roku.


Obecně může následující rok pozitivně posunout poptávku po leasingových službách novela zákona o dani z příjmů upravující uznatelnost finačního leasingu na dobu kratší než 60 měsíců. Jednoznačnou pomocí by se také stala zvažovaná varianta odpočtu DPH u osobních vozů pro plátce DPH. Další vítanou možností by bylo zkrácení doby odepisování.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená