FinExpert.e15.cz

ŠkoFIN spouští nový nástroj pro výběr a financování ojetých vozů

Praha, 24. listopadu 2014

Každý pátý vůz financovaný prostřednictvím ŠkoFINu je ojetina. Pro zvýšení komfortu zájemců o kvalitní ojeté vozy spouští nyní finanční společnost novou webovou službu, která přehledně sjednocuje dosavadní nabídku především značek koncernu Volkswagen. Prodejem prověřených ojetin v maximálním stáří deseti let chce ŠkoFIN mimo jiné přispět k omlazení tuzemského vozového parku.

Nákup ojetého vozu je alternativou pro pořízení kvalitního vozu za příznivější cenu. „Pro maximální přehlednost je zájemcům o ojetý vůz na webu ŠkoFIN k dispozici kompletní nabídka integrující dosavadní programy pro vyhledávání ojetin Škoda Plus a Das WeltAuto. Aktuálně je v nabídce přes 4 000 vozů s nabídkou financování od desítek autorizovaných dealerů po celé republice,“ říká Petr Abrahámek, ředitel obchodu a marketingu ŠkoFIN. 

Nový vyhledávač umožňuje filtrovat ojetiny nejen podle značek, ale i ceny, stáří či počtu najetých kilometrů. Zároveň je jeho součástí i zmíněná možnost financování včetně benefitů jako prodloužené záruční doby či slevy ve výši 20 tisíc Kč. Ojetiny jsou navíc u dealera vždy skladem a vůz je tak možné získat takřka okamžitě. Klíčovou roli ovšem hraje jistota, že ojetina splňuje avizované parametry a je skutečně prověřená. „Naše jistota kvalitní nabídky ojetin se odráží mimo jiné v délce poskytované záruční doby. Ta je například u tzv. ročních vozů Škoda čtyřletá a platí od data uvedení do provozu,“ dodává Petr Abrahámek.

„Průměrná ojetina, jejíž nákup jsme financovali v posledním půlroce, pochází z roku 2012. Průměrné stáří osobních automobilů v České republice je ale více než 14 let – touto statistikou významně zaostáváme za vozovými parky našich západních sousedů. Nejen proto nabízíme financování výhradně vozidel mladších 10 let, které mají najeto maximálně 200 tisíc kilometrů,“ uvádí Petr Abrahámek.

Nejpopulárnější ojetinou je mezi zákazníky ŠkoFINu Škoda Octavia, v případě financování nového vozu je to Škoda Rapid. „Z této statistiky vyplývá, že díky volbě financování ojetiny si zákazník může dovolit pořízení vozu vyšší kategorie. Průměrná měsíční splátka se přitom nijak významně neliší a činí 6 079 Kč u ojetiny a 6 416 Kč v případě nového vozu,“ doplňuje Petr Abrahámek. Dobu splácení ojetého automobilu lze nastavit až na 6 let.

Ojeté vozy programů Škoda Plus a Das WeltAuto

ŠkoFIN je strategickým partnerem programů Škoda Plus a Das WeltAuto určených pro prodej ojetých vozů. Tuzemský program Škoda Plus je primárně zaměřen na vozy v prodejní síti Škoda, zatímco celosvětový program Das WeltAuto nabízí ojeté vozy značek Volkswagen (osobní i užitkové), SEAT a Audi, v jeho nabídce však jsou však i vozy značky Škoda a další. Do prodeje prostřednictvím obou programů jsou zařazeny vozy např. z operativních leasingů a předčasně ukončených smluv, nabídka ojetých vozů je tak velmi široká a rozmanitá. „V případě financování vozu z programu Das WeltAuto prostřednictvím ŠkoFINu získávají klienti zdarma rozšířenou záruku, která poskytuje široké krytí pro případ výskytu vad na vozidle po uplynutí tovární záruky,“ doplňuje Petr Abrahámek.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená