FinExpert.e15.cz

Škoda na autě způsobená neznámým pachatelem: Jak postupovat?


burak  |  22. 12. 2015 10:50

Takže jestli dobře chápu "výhody"havarijního pojištění ohledně malých škod spáchaných na mém voze nezjištěným pachatelem,tak zaplatím spoluúčast na škodě,kterou jsem nespáchal a ještě přijdu o beznehodový bonus.To se mi jeví velmi výhodné a nepřekvapuje mne,že toto pojištění má méně než 20%vozidel

 | 
praktik  |  23. 12. 2015 18:48

Vzhledem ke své každodenní několikaleté praxi v tomto oboru si dovolím článek doplnit několika fakty: 1. poslední cca 3 roky pojišťovny rozbití čelního skla z povinného ručení viníka JIŽ NELIKVIDUJÍ. Každou takto zaregistrovanou pojistnou událost zamítají z důvodu nepředložení dostatečných důkazů. Setkal jsem se s tím několikrát u různých pojišťoven. Nepomůže ani sepsaný záznam o dopravní nehodě a registrace pojištěným (viníkem) na své pojišťovně. Policie k rozbití čelního skla nepřijede (také to nemá za povinnost) a tak je majitel takové vozidla s rozbitým čelním sklem, víte kde, že ? Pojišťovny si tímto vytvořily jakýsi samostatný mechanismus, jak se vyhýbat zákonem dané povinnosti. 2. v případě vandalismu (např. poškození vozidla nezjištěným pachatelem ) vyžadují pojišťovny VŽDY zápis o šetření Policie ČR. Co na tom, že v naprosté většině těchto případu vyšetřování PČR nic nezjistí a je uzavřeno s výsledkem nezjištěný pachatel. Pro pojišťovny je rozhodující kulaté razítko Policie. Že by se policisté v tuto dobu, kterou věnují sepisování zápisu, mohli věnovat třeba prevenci kriminality, už asi nikoho netrápí. 3. při výběru pojišťovny důrazně doporučuji NEZOHLEDŇOVAT POUZE CENU pojištění, ať už povinného ručení nebo havarijního pojištění. Je dobré zavolat někam do servisu, který řeší pojistné události, a tam se poptat, které pojišťovny a jak likvidují škody. Jedině tímto způsobem budou méně kvalitní pojišťovny z našeho trhu vytlačovány.

 | 
Tom  |  25. 12. 2015 10:59

Na povinné ručení volím vždy jen nejlevnější pojišťovnu. Toto pojištění je mi nařízeno platit ze zákona a vůbec mě nezajímá, jak moje pojišťovna to proplácí servisům a uhradí škody.

 | 
praktik  |  31. 12. 2015 10:51

Pane Tome, pokud způsobíte někomu škodu, tak za ni odpovídáte VY, NE VAŠE POJIŠŤOVNA. Pokud máte takovou pojišťovnu, která si při likvidaci škod postupuje podle svého a odmítá dodržovat obecně závazná pravidla tohoto oboru (neoprávněně krátí výši pojistného plnění), tak (pokud se poškozený nenechá odradit různými průtahy, ne-komunikací, výmluvami, prodlužováním termínů, a VŠE DOTÁHNE AŽ DO KONCE), skočíte u soudu VY, NE VAŠE POJIŠŤOVNA. Z tohoto důvodu radím všem, kterým tohle není lhostejné, klást mnohem větší důraz na volbu pojišťovny.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená