FinExpert.e15.cz

SinTe se transformuje do Creditinfo Solutions

Společnost SinTe s.r.o. dnes oznámila, že některé její aktivity přechází v souladu se strategickým rozvojem do nové společnosti Creditinfo Solutions, s.r.o. Tento proces byl zahájen od počátku října a jeho ukončení se plánuje 31. prosince 2006.

Společnost SinTe v roce 2005 oficiálně zahájila dlouhodobou strategickou spolupráci s nadnárodním uskupením CREDITINFO. Následně se CREDITINFO GROUP stala v září 2005 třicetiprocentním vlastníkem SinTe s.r.o. Konkrétní spolupráce byla realizována zejména v podobě společných projektů s odborníky v oblasti risk managementu, kteří jsou v České republice součástí Creditinfo Group hf, organizační složka, se sídlem v Praze.

Tato spolupráce naplnila očekávání vlastníků SinTe i CREDITINFO GROUP, a tak společnost CREDITINFO GROUP uzavřela v létě 2006 dohody o získání majority ve společnosti SinTe. Zároveň byl založen nový subjekt - Creditinfo Solutions, s. r. o. - který bude aktivity SinTe i Creditinfo Group hf, organizační složka, zastřešovat.

„Tento krok povede ke zvýšení srozumitelnosti struktury CREDITINFO GROUP v České republice,“ říká Jan Denemark, Chief Operating Officer společnosti Creditinfo Solutions, a dodává „Zároveň dojde k jednotné formě komunikace společných produktů a služeb, které bude na místo dvou společností nadále garantovat a rozvíjet Creditinfo Solutions.“

„Věříme, že sloučení aktivit a společných projektů dvou společností bude snáze a efektivněji realizovatelné pod jednou hlavičkou Creditinfo Solutions, a tato změna přinese pozitivní efekt zejména pro naše zákazníky a partnery,“ říká Zdeněk Honek, obchodní ředitel pro Českou a Slovenskou republiku Creditinfo Solutions. „Jednoznačným přínosem bude rozšíření řady produktů a služeb garantované jedním dodavatelem, zkrácení implementace u náročnějších projektů a výhodná cenová politika bez nutnosti nákupu často dražších subdodávek od partnerů,“ dodává Z. Honek.

V průběhu října – prosince 2006 po realizaci nutných právních a formálních kroků budou SinTe a Creditinfo Group hf, organizační složka, přesouvat své aktivity spojené především se službami a produkty pro finanční sféru do společnosti Creditinfo Solutions. Přesunem aktivit, odborníků a know-how bude zajištěna kontinuita všech služeb a produktů poskytovaných ať již společností SinTe nebo společností Creditinfo Group hf, organizační složka.

Veškeré poskytované služby a produkty zůstávají beze změn, stejně jako personální obsazení všech zaměstnanců.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená