FinExpert.e15.cz

SGAM AI získala společnost Baring Corilius Private Equity

Společnost Société Générale Asset Management Alternative Investments (SGAM AI) získala do svého portfolia akciových fondů správce akciových fondů Baring Corilius Private Equity (BCPE) specializujícího se na střední a východní Evropu.

Po fúzi svého týmu pro správu středo- a východoevropských akciových fondů s týmem společnosti BCPE se SGAM AI s deseti odborníky a sídlem v SGAM v Paříži stane jedním z nejvýznamnějších správců akciových fondů v regionu. Ze svých místních kanceláří v Polsku a Rumunsku pokrývá pobaltské státy, střední Evropu a Balkán. Tato transakce je dalším krokem strategického rozvoje SGAM AI Private Equity na rozvíjejících se trzích, který probíhá souběžně s rozvojem aktivit v Severní Americe.

SGAM AI Private Equity, spravující aktiva v hodnotě 1,2 mld. eur (k 30. září 2005), nedávno odprodal své podíly držené prostřednictvím dvou fondů, které investovaly 140 mil. USD do asi padesáti společností v Rumunsku a pobaltských státech, a v současné době představuje nový regionální fond v hodnotě 150 mil. eur zaměřený na střední růstové společnosti působící ve střední a východní Evropě.
 
Společnost BCPE vznikla v roce 2004 oddělením středoevropského týmu Baring Private Equity Partners, který na investičních trzích regionu působil od roku 1998. Skupina BCPE spravuje fond Baring Central European Fund v hodnotě 86 mil. eur.

Philippe Brosse, generální ředitel SGAM AI, komentoval krok těmito slovy: „Skupina Société Générale chce ve střední a východní Evropě vybudovat silný podnik v oblasti akciových investic, který by dokázal těžit z případné součinnosti s naší stávající pozicí v retailovém bankovnictví a finančních službách. Akvizice týmu BCPE odpovídá ambicím SGAM AI Private Equity na rozvíjejících se trzích, jež jsou jedním z motorů jejího budoucího růstu.“

Fabrice Callet, ředitel SGAM AI pro rozvíjející trhy, k tomu dodal: „Týmy SGAM AI a BCPE získaly bohaté zkušenosti na trhu středně velkých podniků a v oblasti nákupu kontrolních balíků akcií a vzájemně se dokonale doplňují. Díky zdrojům a zkušenostem nového týmu má SGAM AI vynikající příležitost nabídnout investorům do akcií soukromých podniků nástroj, který jim zprostředkuje cestu k růstovému potenciálu střední a východní Evropy.“

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená