FinExpert.e15.cz

Šetříme: Dovolená vás nezruinuje

Blíží se léto a s ním čas dovolených, přečtěte si, jak jednoduše ušetřit. Stačí se jen lehce zamyslet a můžete ušetřit nemalé částky.
Šetříme: Dovolená vás nezruinuje

Dovolená většinou vytáhne z rodinné kasy nemalé částky. Sesbírali jsme pro vás další zajímavé tipy, jak neutrácet zbytečně. Cestovní kanceláře nabízejí například různé slevové akce. Vyplatí se také zamyšlení nad telefonováním ze zahraničí či prostudování dopravních předpisů v cizích zemích.

Slevy, kam se podíváš

Mnoho cestovních kanceláří nabízí celou řadu pobídek, například nabízí děti zdarma (někdy až 3), nízké zálohy na rezervaci zájezdu (některá CK pouze 1 000 Kč), hodnotný dárek, slevy pro seniory, nově zvýšená věková hranice pro dítě zdarma (někdy až do 18 let), slevy z katalogové ceny až 15 %, polopenzi zdarma, transfer na letiště v ČR zdarma, fakultativní výlet zdarma apod. Musíte jen hledat.

Některé cestovní kanceláře nabízejí rodinám s dětmi velké slevy. Cestovky nabízejí dokonce různé varianty dětí zdarma. Dítě zdarma tak nyní může cestovat i pouze s jedním rodičem, zatímco dříve to bylo většinou jen s dvěma rodiči apod. Novinkou jsou i nabídky dvou dětí zdarma s dvěma rodiči.

Slevy můžete získat i na parkování. Při koupi zájezdu nebo letenek třeba na www.nacesty.cz Vám automaticky pošlou slevové parkovací kartičky, se kterými ušetříte až 30 euro na parkování přímo na letištích Drážďany, Norimberk a Mnichov, nebo si můžete zakoupit předem výhodné parkování na letišti ve Vídni. Za týden zaplatíte místo 86 eur jen 39 eur.

Prodlužte si dovolenou

Kupte si ubytování v okolí letiště s parkováním po celou dobu vaší dovolené. Prodlužte si svoji dovolenou o jednu noc a užijte si i den před odletem nebo po příletu. Ubytování stojí tolik co parkování přímo na letišti. Navíc je v ceně i transfer z hotelu na letiště a zpět. Přes portál https://secure.holidayextras.de/nacesty/ najdete výhodné nabídky ubytování s parkováním v okolí letišť v Německu a Rakousku.

Pozornost se vyplatí

Čtěte účtenky. V mnoha restauracích nebo benzinových pumpách v zemích Evropské unie sice za toalety zaplatíte půl eura, ale stvrzenka poslouží mnohdy třeba jako kupon na kávu.

Jestli na dovolenou cestujete letadlem a s sebou si chcete vzít lahev dobrého pití, kupte si ji až na palubě letadla. Alkohol vás vyjde levněji. U letů mimo schengenský prostor je velmi výhodné nakoupit v obchodech Duty Free.

Nástrahy roamingu

Před odjezdem si zkontrolujte, máte-li u svého mobilního operátora aktivní roaming a zvolte si, co nejvýhodnější tarif. Můžete ušetřit i stovky korun. Nespoléhejte se jen, na to že vám informace přijdou v smsce od operátora, jakmile překročíte hranice ČR. Operátor nemůže vědět, kam přesně máte namířeno a informace, které vám ve zprávě přijdou, mohou platit třeba pro zemi, kterou pouze projíždíte.

Volejte přes internet

S internetovou službou Skype nezaplatíte za volání ani korunu. Podmínkou je, aby ji měl na svém počítači také ten, komu chcete volat. Pokud chcete mít úplný klid a zároveň chcete ušetřit, vypněte mobilní telefon. Platíte totiž, i když někdo volá vám.

Řidiči pozor

Jezděte plynule a nepřehánějte to s rychlostí. Jedině tak uspoříte i na pohonných hmotách. Zjistěte si také, podrobnosti o dopravní situaci a předpisech v dané zemi. A hlavně je dodržujte. Pokuty bývají výrazně vyšší než u nás.

Happy hours

Mnoho restaurací nabízí takzvané happy hours. To znamená, že svou nabídku jídel a pití v určité hodiny zlevní. Například i o 30 %. Takže se třeba poptejte delegáta nebo místních, kde takovou restauraci najdete.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená