FinExpert.e15.cz

Servis 24: ČS spustila aplikaci pro iPhony. Umí oskenovat složenku

Klienti České spořitelny, kteří vlastní chytrý telefon značky iPhone, mohou od 25. února spravovat a kontrolovat své finance pomocí mobilu. Navíc jako první v ČR mohou zaplatit i složenky. Stačí, když budou mít aktivovanou službu Servis 24 Internetbanking a zdarma si stáhnou aplikaci Servis 24 Mobilní banka.

„Mobilní bankovnictví je jedna z nejrychleji se rozvíjejících oblastí. Česká spořitelna nyní do této oblasti přináší jednu novinku, a to skenování složenek a jejich úhradu přes iPhone,“ uvedl David Lorenc ředitel přímého bankovnictví České spořitelny.

Přes Mobilní banku klienti mohou tedy například skenovat a zaplatit složenku. Aplikace totiž převede číselné údaje na složence do platebního příkazu, který klient potvrdí. Dále zadávat jednorázové příkazy, prohlížet si transakční historii nebo zůstatek na účtu, kontaktovat přímo ČS, vyhledat nejbližší bankomat nebo pobočku České spořitelny a zjistit její otevírací dobu.

Bezpečnost mobilní aplikace je zajištěna kromě klientského čísla a hesla, propojením unikátního výrobního čísla přístroje s účtem klienta a také nastavení denních a měsíčních limitů pro bankovní operace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace dokáže skenovat složenky.
 

Těšte se na kartu v mobilu

Ve 2. čtvrtletí 2012 přijde Česká spořitelna ještě s další aplikací pro iPhone 4 a 4S – kartou v mobilu, díky které klienti zaplatí bezkontaktně mobilem v obchodech. Telefonem bude možné platit všude, kde jsou akceptovány bezkontaktní karty Visa. Služba bude nabídnuta zatím jen omezenému počtu klientů, po otestování bude rozhodnuto o jejím dalším rozšíření. Prostřednictvím telefonu bude možné bezpečně platit i na internetu.

A co další banky?

Většina tuzemských bank svým klientům již nabízí mobilní aplikace. Co aplikace jednotlivých bank umí? Přehled jsme nedávno přinesli v článku Zdeňka Večeřy.

Smartbanking: Co čekat od „banky v mobilu“

Smartbanking: Co čekat od „banky v mobilu“

Většina tuzemských bank svým klientům již nabízí mobilní aplikace.

Citibank

Mobilní aplikace Citi Mobile zobrazuje stav a historii běžných a spořicích účtů, termínovaných vkladů, investic, osobní půjčky a kreditních karet. Umožňuje převody mezi vlastními účty v české i cizí měně, platby v rámci Citibank ČR a tuzemské platby do ostatních bank.

Můžete si založit termínovaný vklad, který nabízí oproti pobočce výhodnější sazbu a vyhledání nejbližších bankomatů a poboček. Aplikace navíc nabízí směnné kurzy.

ČSOB

Aplikace ČSOB prozradí zůstatky na účtech a historii transakcí včetně čekajících příkazů. Samozřejmostí je zadávání platebních příkazů. Mezi doplňkovými funkcemi se o pozornost hlásí informace o splátkách kreditní karty a vytvoření vlastního vzhledu platebních karet (Image karta).

V aplikaci dále naleznete občas potřebné kontakty, směnné kurzy a vyhledávání nejbližších poboček a bankomatů.

Equa bank

Mobilní bankovnictví Equa bank poskytuje přehled o zůstatcích a uskutečněných transakcích, plánovaných platbách a samozřejmě nabízí možnost zadávání nových příkazů. Pokrývá běžné a spořicí účty a také termínované vklady.

Kromě toho poskytuje aktuality z dění banky a kontakty. Příjemné je, že si můžete zapnout zasílání informačních SMS po každé uskutečněné platbě.

GE Money Bank

Klienti banky si mohou v mobilní aplikaci zkontrolovat zůstatky a pohyby na svých účtech a kartách. Můžete odeslat platbu anebo si dobít předplacenou kartu Go, Twist nebo Vodafone. Příjemnou záležitostí je také možnost změny denních limitů a povolení či zakázání internetových transakcí pro platební karty.

Jako bonus jsou grafy financí GE Money Manager, vyhledání nejbližší pobočky a bankomatu, aktuální kurzy měn, spočítání měsíční splátky osobní půjčky a hypotéky a případné sjednání schůzky na pobočce. Nechybí ani kontakty a základní informace o produktech.

Fio banka

Aplikace pro mobilní telefony české Fio banky nabízí přehled uskutečněných transakcí, včetně čekajících a odmítnutých. Přímo z aplikace můžete zadávat příkazy k převodům. Banka ovládání aplikace přizpůsobila pro snadné zadávání převodů mezi vlastními účty, převody do české banky v CZK, do slovenské banky v EUR a převody v Eurozóně.

Jako doplňkové funkce najdete informační zprávy z banky, seznam poboček a od poslední verze také vyhledávání nejbližších bankomatů Fio banky. V aplikaci nechybí kalkulačka poplatků a kontakty na pobočky. Zadávané příkazy vyžadují autorizaci pomocí nastaveného PINu.

Aplikaci by jistě slušel seznam bankomatů ČSOB, ze kterých banka nabízí výhodnější výběry. Banka zatím neprozradila, jestli se chystá seznam bankomatů ČSOB doplnit. Naopak ale na letošní rok přislíbila aplikaci Smartbroker pro obchodování s cennými papíry. Je pravděpodobné, že s příchodem vlastních platebních karet se mobilní aplikace dočká rozšíření právě o platební karty.

mBank

Původem polská mBanka umožňuje přístup k běžným a spořicím účtům skrz mobilní aplikaci. Najdete v ní informace o zůstatku, přehled uskutečněných transakcí, blokované a plánované příkazy. Navíc se chlubí s trvalými příkazy, inkasem a SIPO. Velkou nevýhodou je možnost odesílat platby jen na předdefinované příjemce, což je zbytečné omezení.

Aplikace dále prozradí podrobnosti o vydaných kartách a nastavených limitech. Pokud máte u mBanky úvěr, dozvíte se jeho historii a podrobnosti o splácení. Jako bonus pak jsou kontakty a mapa kontaktních míst.

Poštovní spořitelna (Era)

Mobilní aplikace Poštovní spořitelny je prakticky shodná s tou od ČSOB. Nabízí stejné přehledy, možnosti plateb a nechybí ani návrh vlastní platební karty. Jediná změna je převléknutí do červeného kabátu. Poštovní spořitelna je součástí Československé obchodní banky, tudíž je pochopitelné, že byl použit stejný základ aplikace.

UniCredit Bank

Aplikace od UniCredit Bank nabízí přehled běžných a úvěrových účtů a termínovaných vkladů. Můžete si prohlédnout transakční historii za posledních 60 dnů a zobrazit ještě nezaúčtované transakce. Pomocí aplikace lze provádět tuzemské platby s možností využití šablon z online bankovnictví banky.

Aplikace zobrazuje přehled platebních a kreditních karet, včetně aktuálních limitů, platnost karty a historie pohybů na kartách. K tomu najdete kurzovní lístek a vyhledávání poboček a bankomatů.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Taky je vám smutno z toho, že dřívější, zářící na vý...
smutek
27. 2. 2012, 08:03

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená