FinExpert.e15.cz

Seriál o bydlení: Úložné prostory v bytě se zvětší vyhozením zbytečností (II.)

Zbavte se zbytečností! Chaos představují nejen věci, které jsme neudělali, nebo neustále odkládáme, ale také vše, co nepoužíváme, nebo co si chceme schovat pro případ, že se to bude jednou hodit. Zbavit se chaosu v bytě je myslím tím prvním úkolem, který nás čeká a na který opravdu stačíme sami.
Seriál o bydlení: Úložné prostory v bytě se zvětší vyhozením zbytečností (II.)

Nepoužitelné dárky zabírají místo

Jsou to obvykle zděděné předměty a dárky, které se nám nelíbí, ale cítili bychom se provinile, kdybychom je dali pryč. Také oblečení, které vyšlo z módy nebo už se do něj nevejdeme, kuchyňské spotřebiče, které nepoužíváme, různé obaly, krabice, dekorace atd.

Také většina z nás zdědila nebo dostala spoustu knih, které jen leží na polici a nikdy je ani neotevřeme. Všech těchto věcí je třeba se zbavit, jakkoliv je to pro nás těžké, a raději si koupit něco, o co opravdu stojíme.

Není nutné zbavit se všeho zrovna vyhozením

Věci nemusíme přímo vyhazovat –v tom nám zřejmě brání naše výchova, ale knihy můžeme odvézt do antikvariátu, nepotřebné věci do bazaru, šatstvo do charity, nebo je prostě darovat někomu, komu se hodí. Není třeba zbavit celý byt zbytečností najednou, ale rozhodně je třeba začít a systematicky v tom pokračovat. Najednou zjistíte, kolik místa se uvolnilo pro nové a krásné věci.

Opravte si maličkosti

Další z věcí, na kterou nepotřebujeme odborníka je začít si všímat zdánlivých drobností, jako je kapající kohoutek, vrzající dveře, opadané a zaschlé květiny, mrtvé mušky ve stínidlech, prach, atd. Každá taková věc vyžaduje pouze krátkodobou pozornost, ale výsledný efekt může změnit kvalitu vašeho života.

Toto vše platí tím více, pokud se rozhodneme cokoliv v bytě měnit, rekonstruovat či přestavovat. Náhle totiž zjistíme, že požadavek úložných prostorů, ze kterého by se architektovi až zatočila hlava, se podstatně zmenší. Velmi důležité je zvolit úložné prostory podle charakteru ukládaných věcí. Většinou doporučuji uzavřené úložné prostory, ve kterých se schová I nějaký ten „nepořádek“, protože málokdo v dnešní době zvládne mít vždy pečlivě složené a urovnané věci.

Změřte si potřebné prostory před koupí nábytku

Většina domácností také řeší kam se sušákem na prádlo, žehlícím prknem, vysavačem, velkým kufrem apod. V tomto případe je třeba dopředu počítat s potřebným místem při řešení vestavných skříní, a dalších úložných prostorů, které se dnes obvykle dělají na míru.

Ať už zadáváme skříně šatní, koupelnové nebo jen police do komory, je vždy lepší tyto větší předměty změřit a počítat už dopředu s jejich umístěním. Větší kufr se dá pohodlně uložit do šatní skříně, pokud je s jeho rozměrem počítáno dopředu. – např. větší hloubka skříně nebo větší vzdálenost mezi policemi. Někdo si ovšem potrpí na otevřené police a poličky. V tomto případě doporučuji nechat na otevřených policích pouze předměty dekorativní a umělecké, protože jinak se časem stane, že na polici skončí vše, co momentálně nemáme kam dát.

V jednoduchosti je krása

To, jak žijeme ovlivňují nejen materiály, barvy a tvary věcí, ale také jejich uspořádání. Obecně platí pravidlo, čím méně věcí, tím lépe. Donutí nás to vybrat ze spousty předmětů právě jen ty na které se opravdu chceme dívat. Dobře mohou také doplňovat interiér prosklené skříně a’t už s matným sklem, za kterým se rýsují tvary a hlavně barvy předmětů, nebo čiré, které jsou vhodné spíše na cennější knihy či sběratelské předměty. Ostatní věci je vždy lépe schovat např. CD, DVD videokazety, atd. Interiér potom působí čistě a můžeme si dovolit více doplňujících barev.

Simona Černá M. A.
Alia interiéry

Více informací najdete na www.raiffeisenstyl.cz

Další článek


 

Související články


celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: A co tak uvést zdroj?
Miroslav Novosad
18. 8. 2005, 11:56
Re: A co tak uvést zdroj?
Dalibor Chvátal
16. 8. 2005, 22:32
A co tak uvést zdroj?
Miroslav Novosad
16. 8. 2005, 11:13

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená