FinExpert.e15.cz

SDRUŽENÍ SOS: Spoluprací proti narušitelům hospodářské soutěže

Narušení hospodářské soutěže se vždy obrátí proti spotřebitelům, proto představitelé Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a  Sdružení obrany spotřebitelů České republiky (SOS) podepsali společné memorandum. Na jeho základě se otevírá prostor pro spolupráci zejména ve věci společných konzultací a předávání podnětů od spotřebitelů.
Spotřebitelé si v poradnách Sdružení obrany spotřebitelů České republiky (SOS) každodenně stěžují na desítky různých problémů. Mnohé z nich se přitom dotýkají i případů, kdy některý subjekt zneužívá svého postavení na trhu. Proto v minulých letech SOS již opakovaně podávalo podněty Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Týkaly se např. stavebních spořitelen, poplatků za zrušení účtu u bank a balíčků Českého Telecomu.

Pro další prohloubení spolupráce podepsali dnes Ing. Martin Pecina, MBA, předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a v zastoupení předsedy SOS Františka Lobovského Ing. David Šmejkal, místopředseda Republikového výboru SOS, společné memorandum o spolupráci. Kromě operativnějšího předávání podnětů, pro které vytváří předpoklady, se otevírá širší prostor i vzájemným konzultacím, které mohou být prospěšné pro obě strany. Dalším příkladem připravované spolupráce je též uspořádání školícího semináře pro poradce SOS o otázkách hospodářské soutěže.

„Společné memorandum velice vítáme jako formální základ pro intenzivnější spolupráci s ÚOHS. V některých případech však je potřebné jít dál, a to až do legislativních úprav. Například se domníváme, že pokud nějaký podnik zneužívá své postavení na úkor spotřebitelů, pak by se neoprávněně získané zisky měly vrátit zpět spotřebitelům,“ uvedl Ing. David Šmejkal, místopředseda Republikového výboru SOS.

Předseda ÚOHS Ing. Martin Pecina, MBA, k tomu dodává: „Společné memorandum velice vítáme jako formální základ pro intenzivnější spolupráci s ÚOHS. V některých případech však je potřebné jít dál, a to až do legislativních úprav. Například se domníváme, že pokud nějaký podnik zneužívá své postavení na úkor spotřebitelů, pak by se neoprávněně získané zisky měly vrátit zpět spotřebitelům,“ uvedl Ing. David Šmejkal, místopředseda Republikového výboru SOS.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená