FinExpert.e15.cz

SAL.OPPENHEIM: Jan Prachař jmenován ředitelem privátního bankovnictví

Reprezentace přední evropské nezávislé privátní banky Sal. Oppenheim v ČR rozšiřuje svůj tým o Jana Prachaře, experta na privátní bankovnictví.
Na nově vytvořenou pozici ředitele privátního bankovnictví reprezentace privátní banky Sal. Oppenheim v České republice nastoupil od 1. srpna 2006 Jan Prachař (37).

„Jeho hlavním úkolem v Sal.Oppenheim je vybudování týmu špičkových privátních bankéřů a posílení image banky jako leadera a specialisty na privátní bankovnictví,“ uvedl k nástupu Jana Prachaře do funkce Tomáš Končický, ředitel reprezentace banky Sal. Oppenheim jr. & Cie. (Rakousko) AG v České republice.

Jan Prachař absolvoval v roce 1994 VŠE na katedře Bankovnictví a Finance. V roce 2002 získal titul MBA na Sheffield Hallam University. Je držitelem makléřské licence MF ČR a v letech 1994-1996 působil jako licencovaný makléř na BCPP. Od roku 1998 pracoval na různých pozicích v HVB Bank CR a jejích předchůdkyních - Creditanstalt CR a Bank Austria Creditanstalt. Od roku 2004 byl ředitelem odboru Privátního bankovnictví a Asset Managementu v HVB Bank CR.

Jan Prachař je ženatý a má dvě děti. Hovoří anglicky, ve volném čase se věnuje hlavně sportu (basketbal, lyžování, golf).

„Od otevření reprezentace počet klientů privátního bankovnictví Sal.Oppenheim v ČR narůstá, v současné době se pohybuje v řádu několika desítek. Protože náš klient musí dostávat vždy stoprocentní péči, vyžaduje tento nárůst i postupné rozšiřování týmu privátních bankéřů,“ uvedl Tomáš Končický, jeden z ředitelů reprezentace Sal. Oppenheim v ČR. Ten zůstane i nadále odpovědným za privátní bankovnictví směrem k ústředí banky ve Vídni.

Sal. Oppenheim jr. & Cie. – fakta a údaje

Společnost Sal. Oppenheim jr. & Cie. s ústředím v německém Kolíně nad Rýnem byla založena v roce 1789. Majoritním vlastníkem této komanditní společnosti na akcie (Kommanditgesellschaft auf Aktien - KGaA), která se stala největší evropskou nezávislou privátní bankou, je  již po generace rodina zakladatelů. Aktivity se zaměřují především na správu majetku a investiční bankovnictví. Objem majetku klientů spravovaného a administrovaného skupinou Sal.Oppenheim se pohybuje okolo 130 miliard €. Skupina zaměstnává kolem 3 100 pracovníků, kteří vykonávají činnost na více než dvaceti místech v Německu a v Evropě.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená