FinExpert.e15.cz

SAL OPPENHEIM JR. & CIE: Banka expanduje ve střední Evropě – v bankovních službách i v koňském pólu

  • výborné výsledky Banky Sal. Oppenheim jr. & Cie. (Rakousko) AG v roce 2007 - nárůst spravovaného majetku o 8 % na 4,2 mld. eur a zisku před zdaněním o 8 % na 2,86 mil. eur
  • zájem o služby Sal. Oppenheim v České republice – podmínky i profil klientů se blíží západoevropskému profilu
  • expanze ve střední Evropě – nová reprezentace v Polsku a pobočka v Maďarsku
  • 2. mezinárodní turnaj v koňském pólu v České republice se uskuteční již 1.6.2008 – v Čechách vzniká nová tradice

Výsledky roku 2007

Bance Sal. Oppenheim jr. & Cie. (Rakousko) AG se v uplynulém roce dařilo. Rakouská dcera privátní bankovní skupiny Sal. Oppenheim jr. & Cie., pod kterou patří i pražská reprezentace, dokázala i v loňském roce navzdory složitým tržním podmínkám dosáhnout skvělých výsledků. Objem spravovaného majetku zvýšila o 8 % na 4,2 mld. eur a zisk před zdaněním stoupl rovněž o 8 % na 2,86 mil. eur. Vzhledem k turbulentní situaci na světových finančních trzích je banka s tímto výsledkem velmi spokojena. Celá bankovní skupina Sal. Oppenheim jr. & Cie. dosáhla v roce 2007 zisku před zdaněním ve výši 333 mil. euro, o 8 % více než v předchozím roce, což představovalo nejlepší výsledek v její 219leté historii. „Velmi mě těší, že k těmto výborným výsledkům nadprůměrně přispěly i aktivity naší reprezentace v České republice,“ komentoval výsledky Dr. Bernhard Ramsauer, předseda představenstva Banky Sal. Oppenheim jr. & Cie. (Rakousko) AG.

Expanze Banky Sal. Oppenheim jr. & Cie. (Rakousko) AG

Svými loňskými výsledky předčil region střední a východní Evropy očekávání banky. Expanze banky v tomto regionu začala právě založením reprezentace v České republice v roce 2005. „Česká republika představuje pro Sal. Oppenheim velmi zajímavý trh. S růstem ekonomiky přibývá bohatých lidí – úspěšných podnikatelů a manažerů, kteří tvoří převážnou část klientely naší banky,“ uvedl ing. Tomáš Končický, ředitel české reprezentace Banky Sal. Oppenheim jr. & Cie. (Rakousko) AG. „Že je o naše služby opravdu zájem, dosvědčuje to, že v roce 2007 se meziročně zvýšil počet klientů z České republiky o více než 70 % a v letošním roce očekáváme nárůst o dalších 50 %,“ doplnil Končický.

Rozdíly mezi rakouskými a českými klienty se postupně stírají, čeští klienti se stávají stále náročnějšími a vyžadují ty nejlepší služby. „Stále více zájemců o špičkové bankovní služby se obrací na naši banku, která jim může nabídnout individuální přístup na té nejvyšší úrovni,“ řekl Končický. V souvislosti s narůstajícím počtem klientů a zájemců o služby banky z České republiky se Sal. Oppenheim rozhodl soustředit se v oblasti Private Banking ještě více na segment nejbohatších klientů. „Stejně jako se ekonomická situace v České republice postupně přibližuje zemím západní Evropy, rozhodla se i naše banka přiblížit podmínky pro přijetí klientů standardům platným v dalších zemích,“ upřesnil Končický.

Kromě České republiky se banka rozhodla rozšířit své aktivity na další perspektivní trhy ve střední Evropě. V dubnu 2008 otevřela své zastoupení ve Varšavě a v květnu potom pobočku v Budapešti. V roce 2008 tak banka soustředí na získání těchto nových trhů, plánuje rozvoj aktivit v oblasti investičního bankovnictví, přípravu nových konceptů správy majetku a rozvíjení segmentu strukturovaných investičních produktů.

Expanze Sal. Oppenheim v pólu – Sal. Oppenheim Cup

Jak Banka Sal. Oppenheim jr. & Cie. (Rakousko) AG postupně rozšiřuje své bankovní služby v zemích střední a východní Evropy, začala zde expandovat i v další oblasti – v koňském pólu. V loňském roce banka zaštítila 1. mezinárodní turnaj v pólu v České republice. Do té doby nebylo pólo jako sport v České republice příliš etablováno, a proto využil Sal. Oppenheim příležitost podporovat tento fascinující sport a přiblížit ho vybrané veřejnosti. První turnaj, který navštívilo na 400 prominentních hostů z oblasti ekonomiky, kultury a politiky, slavil velký úspěch a podobně napínavé hry a zajímavá setkání jsou očekávána i letos. V letošním roce je navíc turnaj Sal. Oppenheim Cup 2008 součástí prestižního mezinárodního turné Central European Polo Tour, jehož hlavním organizátorem je známý hráč póla Uwe Zimmermann.

Turnaje Sal. Oppenheim Cup 2008, který se koná od 30.5. do 1.6.2008 na farmě Levín nedaleko od Prahy, se zúčastní čtyři mezinárodní týmy s hráči ze Švýcarska, Rakouska, Slovenska, Maďarska, Polska, Německa a Argentiny. Týmy budou hrát v barvách exkluzivních sponzorů turnaje – společností Deloitte, Dior, Kampa Group a Sal. Oppenheim. Dalšími společnostmi, které 2. mezinárodní turnaj v pólu v České republice podpořily, jsou Davidoff, Drappier, La Martina a Lexus. Za podpory Sal. Oppenheim tak v Čechách vzniká nová tradice tohoto ušlechtilého koňského sportu, který bývá vysoce prestižní sportovní a společenskou událostí a vždy přiláká zajímavé publikum.

Není náhodou, že se privátní banka Sal. Oppenheim zajímá o tento fascinující sport. Bankovní dům má ke koňskému sportu již od svého založení v roce 1789 silný vztah. Už v roce 1869 založil Eduard von Oppenheim v Porýní nejstarší soukromý hřebčín plnokrevníků Schlenderhan. Tento nejstarší privátní hřebčín je do dnešního dne uznáván díky svým mimořádným chovatelským úspěchům a skvělým sportovním výkonům svých závodních koní. Staletí trvající pevný vztah ke koním se odráží také v zájmu o možná nejstarší koňský sport, pólo. Pólo je nejen nejstarší a nejvíce fascinující sportovní odvětví světa, je to také sport na nejvyšší úrovni. Taktická příprava, přesnost, špičkové výkony a jistý stupeň exkluzivity – všechny tyto parametry jsou důležité i pro privátní banku. Sal. Oppenheim se proto stal v Rakousku v roce 2002 titulárním sponzorem Sal. Oppenheim Cup, který se hraje v zámeckém parku Ebreichsdorf a který se mezitím stal jedním z nejatraktivnějších a nejexkluzivnějších evropských turnajů v pólu. Od roku 2007 je Sal. Oppenheim navíc sponzorem turnaje v pólu na německém ostrově Sylt.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená