FinExpert.e15.cz

S taxi aplikací Liftago se dostanete domů rychle, bezpečně a víte předem za kolik

Praha, 10. února 2015

Liftago je nová česká služba, díky které si pomocí aplikace v mobilním telefonu můžete kdykoliv poptat volné taxi poblíž a vybrat si podle celkové ceny, rychlosti přistavení vozidla, jeho typu nebo podle hodnocení řidiče ostatními uživateli. Odhad ceny zakázky znáte dopředu, takže při noční jízdě zaplatíte pouze tu částku, se kterou jste souhlasili při objednání a navíc si můžete řidiče prověřit a být si jistí, že vás domů doveze bezpečně. Liftago využívá volné kapacity řidičů nezávisle na jednotlivých taxislužbách a má tak v noční špičce největší kapacitu vozů. Přivolaný řidič je tak vždy licencovaný profesionál.

Jak Liftago funguje?

Jednoduše. Do svého chytrého telefonu s iOS nebo Androidem si nainstalujete aplikaci Liftago. Kdykoliv si pak chcete zavolat taxi, stačí aplikaci zapnout, nechat ji určit, kde se právě nacházíte (nebo ručně upřesnit adresu, odkud chcete jet) a kam se pojede. Aplikace po stisknutí tlačítka vyhledá nejbližší dostupné řidiče a ukáže vám jejich nabídky i s cenami. Vy si pak už z nabídek vyberete sami, koho má pro vás má Liftago poslat - ať už podle ceny, rychlosti, typu vozu nebo hodnocení řidiče. Na konci cesty zaplatíte přímo řidiči, případně můžete před objednáním taxi do aplikace zadat číslo platební karty a částka vám bude stržená po skončení jízdy. Domů se tak dostanete i bez hotovosti, jen s telefonem, a potvrzení o platbě dostanete emailem. 

Jaká je hlavní výhoda Liftago?

Možnost výběru. U nás nemají taxislužby příliš dobrou pověst - předražování jízd, hrubí řidiči, dlouhá čekání… Tohle všechno Liftago řeší osobní kontrolou licencí řidičů a také tím, že dává zákazníkovi možnost vybrat si, za kolik, s kým chce jet a navíc můžete řidiče po jízdě veřejně ohodnotit. Řidiči, které zákazníci označili jako nekvalitní, pak z Liftago rychle zmizí, protože si je nikdo nevybere. Zkrátka řidiče za vás nevybírá dispečink taxislužby, ale vy sami, jednoduše, bez čekání a bez otravných znělek přetížené ústředny taxislužby.

Jak se Liftago liší od běžné taxislužby?

Není to jedna taxislužba nebo dispečink, ale aplikace sdružující slušné řidiče mnoha taxislužeb. S Liftago máte přehled, kde jsou nejbližší volní řidiči nezávisle na tom, s jakou taxislužbou normálně řidiči jezdí. Řidiči, kteří Liftago používají, jsou ověření profesionálové s licencí a Liftago platí pouze za zprostředkování zakázky. Liftago chytře zachází s volnou kapacitou řidičů - kvalitní řidiči díky Liftago dostávají více zakázek ze svého okolí a nikdo je netahá kilometry za malou zakázkou. A pro vás to znamená, že brát si auto do centra už není nutné, spolehlivý řidič s rozumnými cenami je na blízku.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená