FinExpert.e15.cz

Rychlé půjčky? Pouze za dodržení těchto pravidel

(inzerce) Získávat finance prostřednictvím rychlých půjček se může zdát jako nejhorší nápad. Někdy jsou ale rychlé půjčky jediným řešením. Na co si dát pozor?
Rychlé půjčky? Pouze za dodržení těchto pravidel

Získávat finance prostřednictvím rychlých půjček se může zdát jako nejhorší možný nápad. Úrok je vysoký a ne vždy služby nabízí ty nejdůvěryhodnější poskytovatelé. Jsou však situace, kdy jsou takzvané rychlé půjčky jediným možným řešením. Na co si v těchto chvílích dát pozor?

Finské půjčky vám za určitých okolností mohou skutečně pomoci. Nastane-li pro vás finančně mimořádně problematického období s jasnou vyhlídkou na lepší časy (například vám shoří lednička dva dny před výplatou), pomůže vám je překlenout. Dosáhne na ni každý, peníze máte na účtu do druhého dne a již pátý den ji můžete vrátit.

Problémy však nastanou, pokud se z přijímání finských půjček stane návyk. Řetězení půjček vás pomalu uvrhá do zrychlující se dluhové spirály, ze které se nevystupuje snadno. Naprosto vražedné je používání rychlých online sjednaných půjček ke splácení jiných úvěrů.

Klepněte pro větší obrázek

5 zásad odpovědného půjčování

1. Půjčujte si pouze, je-li to nezbytně nutné. Dovolená ani dárek k Vánocům není nezbytnost.

2. Neberte si finské půjčky k úhradě jiných úvěrů.

3. Nikdy si nepůjčujte peníze pro třetí osoby.

4. Vždy neprodleně nahlaste, máte-li podezření na zneužití svých osobních údajů.

5. Vybírejte si pouze důvěryhodné poskytovatele půjček.

Klepněte pro větší obrázek

Málo známé nebezpečí spojené s rychlými úvěry je právě jejich snadné „přiklepnutí“. Ukradne-li vám někdo občanku, může si na ni vypůjčit až desetitisíce korun. U některých poskytovatelů dokonce stačí rodné číslo nebo číslo účtu. Je proto vždy nutné střežit své doklady a osobní údaje v naprostém bezpečí.

Co je finská půjčka

Finská půjčka je finanční produkt, který do střední Evropy přišel ze Skandinávie. Jedná se o malé úvěry na pevně stanovenou dobu. Úrok je u nich zaměněn za „poplatek za poskytnutí půjčky“, RPSN tak může dosáhnout tisíců procent. Nejvýznamnějšími poskytovateli těchto úvěrů jsou vedle velkých úvěrových společností i internetové projekty jako Půjčkomat.cz.

Pro rychlý přehled si můžete na internetu výše půjček, maximální splatnost i rychlost vyřízení porovnat např. na finska-pujcka-online.cz.

Další článekMzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená