FinExpert.e15.cz

RSTS: Výstava „Raiffeisen Styl“ je v Brně hojně navštěvována

Brno, 7. září 2005

Výstava „Raiffeisen Styl“, která  probíhá v obchodním centru Olympia v Brně, se setkala s velkým ohlasem veřejnosti – návštěvníci se zajímají o vystavené návrhy a o možnosti úprav bytů a domácností. Tuto výstavu přitom mohou navštívit ještě do 11. září 2005.

Návštěvníci obchodního centra Olympia v Brně mají o výstavu „Raiffeisen Styl: Inspirace pro nejlepší bydlení“ velký zájem. „Dotazují se především na možnosti přestavby panelových bytů, ale také na úpravu bytů v případech, kdy jim dorůstají děti a oni musejí dosavadní byt přizpůsobit nové situaci. Problémem, pro nějž také často hledají řešení je malý prostor bytů, s čímž souvisí také dotazy na možnosti úložných prostor,“ uvádí Tomáš Vášáry, ředitel marketingu Raiffeisen stavební spořitelny. „Mezi často zmiňované otázky patří i zařízení kuchyně – zda propojit kuchyňský kout s obývacím pokojem, nebo zda tam, kde to je možné, ponechat obě místnosti oddělené.“

Na výstavě, která probíhá v obchodním centru Olympia v Brně, přitom mají návštěvníci v otevíracích dobách centra možnost prohlédnout si sérii návrhů a doporučení na vylepšení bydlení, které v rámci projektu Raiffeisen Styl připravil tým předních českých architektů: Bořek Šípek (Studio Šípek), Jan Němeček a Michal Froněk ze skupiny Olgoj Chorchoj, Eva Heyworth (Heyworth Studio/Architekti), Aleš Lapka a Petr Kolář ze společnosti ADR a Barbora Škorpilová ze studia Mimolimit. Unikátní na celém projektu přitom je, že tyto návrhy byly propojeny i s návrhy možných finančních řešení: za Raiffeisen stavební spořitelnu, která zodpovídá za propracování finančních variant, je v týmu Eva Jahodová, ředitelka odboru support (vývoj produktů).

Architekti a bytoví designéři přitom pracovali na bytech, které jsou pro bydlení v České republice typické: například byt v panelovém domě 3+1, byt ve starší činžovní zástavbě a malometrážní byt o rozměru 1+1 či 1+0. Na výstavě je tak možné shlédnout rekonstrukci bytu v panelovém domě, kterou navrhl Bořek Šípek či rekonstrukci staršího činžovního bytu zpracovanou renomovaným ateliérem Olgoj Chorchoj. U každého bytu je na výstavě prostřednictvím fotodokumentace a půdorysu ukázána jeho stávající podoba, kterou mohou návštěvníci porovnat s půdorysy a vizualizacemi nové podoby bytu navržené ateliéry předních českých architektů. Na výstavních panelech je navíc možné seznámit se s detailním popisem úprav v textu, kterým architekti své projekty doprovodili. Součástí informací obsažených na výstavě jsou i možnosti finančních řešení.

Široká veřejnost může také úpravy bytů shlédnout - a v elektronické podobě získat například půdorysy a popis uprav - na www.raiffeisenstyl.cz.

Pro návštěvníky výstavy je vedle samotných návrhů připravena i soutěž. Pokud vyplní soutěžní kupon, který je k dispozici na místě výstavy, mají šanci získat úpravu svého bytu v hodnotě 100 000 Kč.

Výstava bude po svém skončení v obchodním centru Olympia v Brně představena i v dalších městech České republiky.

Město Nákupní galerie Termín
Ostrava OC Futurum Ostrava 15. - 28. 8.
Brno OC Olympia 29. 8. - 11. 9.
Olomouc OC Olympia 12. 9. - 25. 9.
Pardubice OC Grand 26. 9. - 2. 10.
Hradec Králové Hypernova 3. 10. - 16. 10.
Liberec Nisa Centrum 17. 10. - 30. 10.
Teplice OC Olympia 31. 10. - 13. 11.
Plzeň OC Olympia 14. 11. - 27. 11.
České Budějovice OC IGY 28. 11. - 11. 12.
Praha Galerie Butovice 12. 12. - 23. 12.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená