FinExpert.e15.cz

RSTS stále poskytuje nejvýhodnější nástroj financování bydlení

Raiffeisen stavební spořitelna a.s. (RSTS) nabízí klientům trvale vysoce kvalitní a konkurenceschopné produkty, o které zájem neustále roste. Dokazují to i velice dobré průběžné hospodářské výsledky. RSTS v meziročním srovnání dosahuje v letošním roce nejlepších hodnot mezi stavebními spořitelnami, když vykázala za prvních devět měsíců téměř 43% nárůst v počtu nových smluv včetně navýšení. Trh stavebního spoření se vyvíjí rychlým tempem a RSTS reaguje na tyto trendy stanovením nových úrokových sazeb u vybraných překlenovacích úvěrů platných od počátku listopadu. Zvýšení úrokových sazeb se týká pěti překlenovacích úvěrů. 

Raifeisen stavební spořitelna poskytuje úvěry v průměrné výši 530 tisíc na jeden úvěr na bydlení,
a to ji řadí ke špici mezi stavebními spořitelnami na českém trhu. Úspěšná je i v segmentu nových smluv včetně navýšení. Od ledna dosahuje každý měsíc zlepšení v procentním podílu. V září 2007 měla RSTS téměř 13% podíl na trhu stavebního spoření. 

Z portfolia překlenovacích úvěrů, které RSTS poskytuje je stále největší zájem o vlajkové produkty, kterými je úvěr Nízká hyposplátka a úvěr Bez čekání. Svědčí o tom i výrazné nárůsty cílové částky u nových smluv včetně navýšení. Rekordního navýšení dosáhla RSTS v měsíci září, když evidovala nárůst cílové částky o 157 % oproti  loňskému roku. V září 2006 činila cílová částka celkem 3,7 miliardy korun a v září 2007 10,6 miliardy korun. 

„Trh stavebních spořitelen v České republice je vysoce konkurenční. Vzhledem k tomu, že se musíme na jedné straně přizpůsobovat zákonným regulacím trhu a na straně druhé musíme respektovat trendy trhu, přistoupilo představenstvo RSTS ke zvýšení úrokových sazeb u vybraných překlenovacích úvěrů. Nové sazby platí ode dne 1. listopadu 2007. Kombinace překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření však našim klientům dává zcela bezkonkurenční dlouhodobý a stabilní nástroj financování jejich bydlení,“ sdělil Tomáš Vášáry, marketingový ředitel Raiffeisen stavební spořitelny a.s. 

„Důvodem je také zvyšování úrokové sazby ze strany České národní banky. Ta během letošního roku zvýšila klíčovou úrokovou sazbu již třikrát, vždy o čtvrt procenta a tento proces by měl pokračovat i v příštím roce. A to má samozřejmě vliv na trh peněz,“ dodává Petr Zaremba, ředitel odboru Treasury a předseda výboru pro řízení aktiv a pasiv (ALCO) Raiffeisen stavební spořitelny.

U překlenovacího úvěru Nízká hyposplátka došlo k navýšení z 4,6 % na 5,1 %, přičemž díky garantovanému úroku u úvěru ze stavebního spoření jen 3,5 % p. a., zůstává stále jedinečným produktem na trhu. Úroková sazba u překlenovacího úvěru Horizont se zástavou nemovitosti se zvýšila z 4,7 % na 5,1 %, bez zástavy nemovitosti z 5,9 % na 6,5 %. Dále u překlenovacího úvěru Vzájemná důvěra z 5,9 % na 6,5%, u překlenovacího úvěru Dobrý známý z 4,8 % na 5,3 a u úvěru Družstevní bydlení z 6,3 % na 6,5 %.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená