FinExpert.e15.cz

Rozšířený mýtus: finanční poradenství zdarma


lukas  |  03. 10. 2004 18:16

Pravdy i polopravdy. Ale zadnou vylozenou lez jsem v clanku nenasel:o)

Ovsem mne pobavila cast :

Poradce tedy za peníze poradí jak na to, ale konkrétní produkty již klientovi nenutí, nejsou součástí poskytnuté služby. Klient si je může koupit sám, případně mu je může poradce (nyní již ale v roli prodejce) zprostředkovat. To je ale pro klienta již služba bezplatná, protože je zaplacená provizí, s poradenstvím nemá nic společného.

V duchu Vasi logiky, pokud ma fin. poradce nasmlouvanou jakoukoli instituci neni jiz poradcem. V tomto odstavci jste poprel vse na cem je cely clanek zalozen, ale jinak zbytek dobry.

BTW. Neverim, ze tu jsou spolecnoti, ktere poskytuji jenom ciste poradenstvi nebo opravdu jen malo. Predesly odstavec mi to jen potvrdil.

 | 
Libor  |  21. 10. 2004 17:56

K problému autor přistupuje neuvěřitelně povrchně, jeho argumentace je evidentně určená zcela neinformovanému laikovi. Cílem je zanést mu do hlavy jednoduchou rovnici: "zadarmo" = špatně. A druhou: za peníze = dobře. Tedy za peníze, jak to dělá jeho firma. Proboha, ačkoli mám sám velikou pifku na "finanční poradce" z nejrůznějších multilevelů, tohle je přístup, který by se snad v roce 2004 ve specializovaném periodiku neměl objevit ani v inzertní části! Autor lže a - i když to může znít nepatřičně - podvádí. Podobně jako spousta mizerných poradců spoléhá na to, že čtenář/klient nedokáže odlišit fakt od reklamního sdělení a demagogické lži. Kdyby autor publikoval podobný neetický text na serveru, který navštěvují profesionálové, už by si tam neškrtl. 

 | 
Zdeněk Mitáček  |  21. 10. 2004 21:39

Vážený pane,

text byl publikován v souvislosti s redakčním testem finančního poradenství, který najdete na adrese:

http://www.osobni-finance.cz/Clanky/AR.asp?ARI=1608

Tento odkaz také doplňuji do článku, aby byla souvislost zřejmější. Na tomto webu registruji mnoho ohlasů čtenářů, kteří nesprávně investovali nebo si pořídili nevhodný finanční produkt. Z převážné většiny případů se tak stalo nikoliv vlivem nezávislých finančních poradců, ale kvůli působení prodejců finančních produktů. Také proto jsme v tomto článku dali prostor finančnímu poradci. 

 | 
Jan Lener  |  23. 02. 2005 23:00

Je mi lito, ale pravda je takova, ze nezávislí finanční konzultant a dobrý obchodník je jen clovek, ktery nechce behat od domu k domu a shanet klienta, ale o klienty ziskane se dlouhodobe starat a tudiz ac placen s provize vytvari lepsi plany nez placeni experti, kteri neumi o nic vic, krome toho ze z kapsy klienta vytahnou dalsi prachy

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená