FinExpert.e15.cz

Roste počet dopravních nehod, které nevyžadují asistenci policie. Jsou čeští řidiči opatrnější nebo se jedná o další dopad krize?

Klienti Generali nahlásili za první pololetí letošního 29 tisíc karambolů za necelou 1 miliardu korun. Na základě odhadů lze říci, že počet pojistných událostí nadále meziročně roste. Za poslední tři roky došlo ke zvýšení o 30 procent! Pouze každá 20. (v roce 2009 šestnáctá) pojistná událost vyžaduje asistenci policie, protože předpokládaná výše škody překračuje zákonný limit 100 tisíc korun. Ke čtvrtině nehod došlo v Praze a každé dvě až tři nehody ze sta zaviní střet ze zvěří.

Zajímavé srovnání nabízí pojistné události motorových vozidel do a nad 100 tisíc korun, u kterých je povinná asistence policie. Z interních statistik vyplývá, že v Generali připadá na jednu pojistnou událost s povinnou asistencí policie přibližně 20 pojistných událostí, které lze vyřešit bez její přítomnosti. V roce 2009 činil tento poměr 1:16. Zvyšování limitu pro povinné hlášení dopravní nehody policii zároveň snižuje prevenci směřující k omezení pojistných podvodů. Přivolat policii k fingované dopravní nehodě je schopen jen velmi úzký počet zpravidla „ostřílených“ pachatelů.

Podíl škod hrazených z povinného ručení a havarijního pojištění je na celkovém počtu pojistných událostí nahlášených v Generali za první pololetí letošního roku přibližně stejný. Počet škod připsaných na vrub povinného ručení činí necelých 14 tisíc za více než půl miliardy korun, k havarijnímu pojištění se vztahovalo více než 15 tisíc pojistných událostí za necelých 400 miliónů korun.

Na celková čísla si musíme počkat na začátek příštího roku, lze však předpokládat obdobný vývoj jako v posledních letech. Počty škod hrazených z povinného ručení v letech 2007, 2008 a 2009 jsou přibližně srovnatelné. Poměrně razantně ale roste jejich výše. V roce 2009 se v Generali přiblížila hranici 1,5 miliardy korun a za poslední dva roky vzrostla o 36%!

Nejvíce karambolů eviduje Generali na území hlavního města. Ke každé čtvrté nehodě dojde v Praze, kde meziročně vrostl počet karambolů o 2%.

·Praha 26%

·Severní Morava 20%

·Střední Čechy 13%

Klienti Generali nahlásili v průběhu první poloviny roku 2010 přibližně 550 dopravních nehod, jejichž příčinou byl střet se zvěří. Každé dvě až tři nehody ze sta jsou způsobené právě v jeho důsledku. Generali jako první pojišťovna v ČR nabízí zdarma krytí rizika střetu se zvěří v rámci povinného ručení KOMPLET.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená