FinExpert.e15.cz

Rodina fondů HVB Bank se rozrostla o nový korunový fond

 HVB Bank nově zařadila do své nabídky zahraničních otevřených podílových fondů HVB Fond peněžního trhu PLUS, který představuje  formu kolektivního investování s minimálním rizikem v českých korunách. „Zařazením korunového zahraničního fondu tak vycházíme vstříc zejména těm klientům, kteří v současné době nízkých úrokových sazeb hledají alternativní a bezpečné formy zhodnocení svých korunových úspor“, komentuje rozšíření nabídky Jan Prachař, vedoucí oddělení cenných papírů HVB Bank.

 HVB Fond peněžního trhu PLUS je fondem s krátkým investičním horizontem (od 6 měsíců), nízkou vstupní investicí (od 10.000,- CZK) a nízkou úrovní rizika. Jedná se o fond reinvestiční. Uvedení nového korunového fondu na trh doprovází časově omezené cenové zvýhodnění, kdy investor nehradí vstupní poplatek (akční nabídka platí do 31. 3. 2003).

 HVB Fond peněžního trhu PLUS je během posledních tří měsíců další alternativou pro zhodnocení peněz. „V listopadu loňského roku jsme jako jedna z prvních bank uvedli na trh bezkupónový korunový dluhopis „ZERO Bond“ pro širokou veřejnost. Během velmi krátké doby jsme prodali tento cenný papír v celkovém objemu 1,2 miliardy korun. To nám potvrdilo správnost rozhodnutí rozšířit možnosti investování o další korunové instrumenty“, dodává J. Prachař.

 V současné době tvoří portfolio HVB Bank 47 licencovaných podílových fondů, které spravují investiční společnosti ze skupiny HVB Group (konkrétně jde o Capital Invest, Activest a Bank von Ernst). Nový fond patří do portfolia první ze jmenovaných, která působí na mezinárodních finančních trzích již více než 30 let. Capital Invest nyní spravuje cca 280 fondů s celkovou správou aktiv ve výši 18 mld. EUR.

 V druhé polovině února banka emituje další bezkupónový dluhopis „ZERO Bond“, tentokrát v EUR, se splatností k 31. 12. 2005. Pro letošní rok HVB Bank dále plánuje rozšířit rodinu podílových fondů o produkty, které nejvíce kopírují zájem a poptávku individuálních investorů.

 (Zdroj: tisková zpráva HVB Bank)

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená