FinExpert.e15.cz

RB: Investice do garantovaného fondu Raiffeisen TopSelection

Raiffeisenbank společně s Raiffeisen Capital Management připravila nabídku investice
do Raiffeisen TopSelection garantovaného fondu. Kromě záruky návratnosti investovaných peněz klientům banka garantuje výplatu 80% z nejvyšší dosažené hodnoty v průběhu celé doby investice.

Nový Raiffeisen TopSelection garantovaný fond investuje do pěti podílových fondů současně. Jedná se zejména o výběr akciových fondů zaměřených na rychle se rozvíjející  trhy ve střední   a východní Evropě, východní Asii a Pacifiku. Do portfolia fondů je zařazen  i RaiffeisenEmergingMarket dluhopisový fond s investiční strategií zaměřenou na dynamicky se rozvíjející trhy.

„Raiffeisen TopSelection garantovaný fond je pro klienty výjimečnou investiční příležitostí. Díky investiční strategii zaměřené na trhy s potenciálem velkého růstu umožňuje dosáhnout vysokých výnosů. Zároveň se jedná o bezpečnou formu investování s dvojí zárukou,“ uvedla produktová manažerka Raiffeisenbank Petra Chaloupková.
 
„Současně s garancí návratnosti investovaných peněžních prostředků investor získává i záruku „nejvyšší dosažené hodnoty“, která představuje 80% z nejvyšší dosažené hodnoty podílového listu během doby investice,“ doplnila  Petra Chaloupková.         

Vklady do investičních produktů Raiffeisenbank v poslední době prudce rostou. Ke konci druhého čtvrtletí 2006 se objem prostředků uložených v investičních produktech  Raiffeisenbank zvýšil o 670  milionů korun. „Tohoto výsledku jsme dosáhli i při celkovém poklesu vkladů do podílových fondů na českém trhu,“,   uvedla Petra Chaloupková.

Výrazný zájem je rovněž o investice do prémiových  dluhopisů. V červnu banka představila emisi prémiového dluhopisu Garantinvest v objemu 100 milionů korun, přičemž celá emise byla vyprodána v průběhu jednoho týdne. Velký zájem je rovněž o druhou emisi Garantinvest II. vydanou v objemu 300 milionů Kč, která je již téměř vyprodána.

Upisovací období pro investici do Raiffeisen TopSelection je od 18. září do 2. listopadu 2006.  Doporučená doba investice je 7 let, záruka návratnosti investovaných peněz a záruka „nejvyšší dosažené hodnoty“ platí pouze při držení podílových listů fondu po tuto dobu. Minimální výše investice činí 1000 eur. Klienti mají možnost investovat za výhodnějších podmínek od 18. září do 9. října, kdy vstupní poplatek bude snížen o 25 %. 

Raiffeisen TopSelection garantovaný fond dále rozšiřuje nabídku investičních produktů Raiffeisenbank. Klienti si mohou vybrat z investic do téměř 20 podílových fondů, případně vložit své peníze do prémiových dluhopisů.

Správcem fondu je Raiffeisen Capital Management (RCM), největší správce fondů v Rakousku a jedna z nejsilnějších investičních společností ve střední a východní Evropě. RCM se při správě svých fondů zaměřuje především na konvergující trhy v Evropě a Asii. RCM v současné době klientům nabízí investice do více než dvou set fondů a spravuje vklady přesahující 40 miliard euro.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená