FinExpert.e15.cz

Rallye pokračovala

Nasdaq Composite na chvíli nad 2000 body

Minulý týden začal optimisticky, když v pondělí indexy rostly. V úterý nastala korekce, ale středa byla opět ve znamení býka, alespoň pro část dne. V průběhu středečního obchodování se převážně technologický index Nasdaq Composite pohyboval i nad magickou hranicí 2000 bodů. Jinými slovy, nejvýše od ledna 2002. Podobně se dařilo tradičnímu indexu Dow Jones, který se na chvíli ocitl na 17měsíčním maximu (9942 bodů).

Nicméně páteční obchodování přineslo ochlazení zájmu a investoři poslali americké akcie na jih. Indexy tak týden končily smíšeně. Nasdaq Composite oslabil o 1,1 % na 1937,82 bodu, naopak Dow Jones a S&P 500 posilovaly: +0,8 % na 9862,68 bodu pro Dow Jones a +0,3 % na 1061,5 bodu pro S&P 500.

Intel nepotěšil
Nejednoznačnému průběhu obchodování v minulém týdnu odpovídaly i smíšené informace. Z firemní sféry potěšily některé brokerské domy, když zvedly doporučení na známé technologické tituly. Např. investiční banka Merrill Lynch zvýšila doporučení na síťaře Cisco Systems na kupovat, zatímco UBS minulý týden radila kupovat akcie společnosti Oracle. Zklamal ale Intel, který blíže specifikoval finanční odhady na probíhající kvartál. Společnost nově očekává, že obrat dosáhne 8,5 až 8,7 mld. USD a hrubá marže vzroste na 62 %. Spekulanti přitom tajně doufali v lepší čísla, proto po zveřejnění odhadů akcie Intelu prodávali.

Z ekonomiky v pondělí pozitivně působil zveřejněný ISM index, když listopadová výrobní aktivita v USA rostla nejrychleji za posledních 20 let. Bohužel přicházely horší zprávy z trhu práce. Vyšší než očekávané byly nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti, navíc počet nově utvořených míst za listopad dosáhl pouze 57 tis., přičemž analytici kalkulovali se 150 tis. Na druhou stranu klesla listopadová míra nezaměstnanosti, když dosáhla 5,9 %.

Tento týden nás kromě tradičních informací z ekonomiky (např. trh práce, PPI, spotřebitelská důvěra) čeká úterní zasedání americké centrální banky Fed.

Doma: prodej ČT
Měřeno indexem PX 50 ztratila tuzemská burza během minulého týdne 1,6 % a v pátek uzavírala na hodnotě 613,8 bodu. Téměř veškerá pozornost byla namířena k akciím Českého Telecomu. Minulý týden nabídl TelSource k prodeji 27% balík akcií Českého Telecomu, což se negativně odrazilo na ceně akcií Českého Telecomu: prvotní reakce znamenala oslabení o 7,4 % na 244 Kč. Posléze se situace stabilizovala. V pátek dokonce akcie Telecomu přes 5 % přidaly jako odpověď na zprávu, že poptávka po akciích od TelSource převýšila nabídku při ceně 255 Kč za akcii. 

 

 

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená