FinExpert.e15.cz

Rakovina jako byznys?

V České republice každý rok zemře 27 000 lidí na rakovinu. Reagují jak lékaři, tak pojišťovny a samozřejmě i obchodníci a léčitelé.
Rakovina jako byznys?

V České republice každý rok zemře 27 000 lidí na rakovinu. Toto velké číslo znamená jediné – tisíce lidí si přejí uzdravit se a na toto přání reagují jak lékaři, tak pojišťovny a samozřejmě i obchodníci, léčitelé a jiní lidé...

Nejlepší je prevence

Ministerstvo zdravotnictví zahájilo letos ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami projekt, který má podpořit prevenci. Pojišťovny rozesílají klientům dopisy, kde je zvou na vyšetření. Dopis s výzvou k účasti na screeningovém vyšetření obdrží skupiny obyvatel nejvíce ohrožené rakovinou.

Přehled: Jaké novinky si připravily pojišťovny?

Přehled: Jaké novinky si připravily pojišťovny?

Pojistit si můžete téměř vše - od majetku až po zdraví.

Nemocnice s onkologickým zaměřením nabízejí i preventivní prohlídky. Ty zahrnují základní a jednotné spektrum vyšetření zaměřené na diagnostiku nejčastějších onkologických diagnóz, cena za toto vyšetření se pohybuje kolem 5 000 korun a vyšetření trvá cca 1,5 hodiny.

Pro mnohé lidi může být novinka také možnost genetického vyšetření. Pokud jste zdraví, ale kvůli rodinné anamnéze vám hrozí vyšší riziko onemocnění nebo si jen chcete hlídat svůj zdravotní stav, můžete se objednat do genetické ambulance. Tam vám lékaři udělají testy, ze kterých lze vyčíst jak velké je riziko, že právě vy onemocníte rakovinou a sestaví vám na míru přesný kalendář preventivních prohlídek. Podívejte se na seznam genetických ambulancí 

Pojištění pro případ nemoci

Každý rok u nás onemocní rakovinou prsu přes 6000 žen a přes 1000 žen rakovinou pohlavních orgánů. Několik zdravotních pojišťoven zareagovalo na vysoký počet pacientek a nabízí pojištění pro případ vzniku této nemoci. Podle Daniely Velové z pojišťovny ING je zájem o tento druh pojištění relativně velký a neustále se zvyšuje. České ženy přestaly před problémem rakoviny zavírat oči a začaly své zdraví aktivně řešit. ING nabízí vysokou jednorázovou výplatu při diagnóze, asistenční služby a poskytuje neomezený program prevence.

Zdravý životní styl rozpočet nezruinuje, naopak ušetříte

Zdravý životní styl rozpočet nezruinuje, naopak ušetříte

Není třeba pobíhat po specializovaných prodejnách, všechny základní suroviny pro zdravé fungování organismu zakoupíte ve většině supermarketů a hypermarketů.

Pojišťovny nabízí pojištění proti rakovině prsu již na částce 50 korun za měsíc a většina pojistí ženy od 18 do maximálně 65 let. Pojišťovny samozřejmě nabízí různá pojištění v případě rakoviny různých druhů pro ženy i muže a to buď samostatně nebo jako součást balíčku s dalšími vážnými nemocemi.

Zaručené léky?

Kdo se někdy setkal s vážnější nemocí, setkal se jistě i se širokou nabídkou vitamínových, potravinových a dalších doplňků, které mají riziko onemocnění minimalizovat a pokud již nemocní jste, tak by měly pomoci nemoc zmírnit či dokonce vyléčit.

Odpověď na otázku, zda některé z výrobků mohou opravdu pomoci, vám s jistotou nedá nikdo. Jisté je, že prodávající zkrátka nepřijdou a publikací a webových stránek nabízejících širokou škálu tohoto zboží je mnoho. Jedná se většinou o přípravky na přírodní bázi jako výtažky z různých rostlin a hub, šťávy z ovoce a zeleniny, spojovací vlastností bývá obsah antioxidantů. Například  500ml často doporučované šťávy z řepy pořídíte od 40 korun.

Samotní onkologové někdy pacientům s vážnou formou nemoci doporučí konopí. Rostlina je mnoho let diskutovaným tématem a její léčivé účinky při různých onemocněních potvrzuje mnoho lidí. Obyčejně si ji lidé seženou přes známosti nebo si ji pěstují sami, takže zde jsou náklady minimální.

Pomůže léčitel?

Při selhávání klasické západní medicíny hledají pacienti pomoc i u takzvaných léčitelů. Za své služby si zpravidla účtují od 500 do 1500 korun za sezení. Málokdy zůstane u jedné návštěvy a většina z léčitelů nabízí za další poplatky i různé bylinné směsi a pomocné předměty, takže náklady na tuto léčbu mohou jít do tisícových položek.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

článek úplně o h ... ě :-O
FeeTee
14. 5. 2014, 11:41

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená