FinExpert.e15.cz

Rakouská BAWAG už zná nového majitele

Novým vlastníkem BAWAG PSK se stane konsorcium silných investorů skládající se z amerického investičního fondu Cerberus se sídlem v New Yorku, Rakouské pošty, Generali Versicherung, Bausparkasse Wüstenrot a průmyslová skupina vedená bývalým rakouským ministrem financí Androschem.

Pátá největší rakouská banka BAWAG PSK změní v roce 2007 majitele. Současný 100% vlastník, Rakouský odborový svaz, banku v Rakousku prodává za 3,2 mld. EUR konsorciu silných investorů. Toto rozhodnutí jednomyslně schválilo 60 členné představenstvo Rakouského odborového svazu na včerejším večerním zasedání.

Účastí silných rakouských firem jako je Rakouská pošta, pojišťovna Generali, Wüstenrot a průmyslové skupiny pod vedením bývalého rakouského ministra financí H. Androsche v tomto konsorciu vlastníků je zajištěno zachování rakouské identity BAWAG PSK. Dosavadní spolupráce s Wüstenrot  bude podle banky více prohloubena a dojde také k rozšíření nabídky v oblasti pojištění díky Generali. Šéf rakouské BAWAG PSK, Prof. Dr. E. Nowotny, zdůraznil, že skupina BAWAG PSK zůstane jednotná nedojde k žádnému rozdělení. Navíc banka bude fungovat jako evropská centrála pro různorodé finanční aktivity Cerberusu. Skupina BAWAG PSK bude pokračovat v dalším rozvoji svých silných obchodních aktivit se soukormými osobami a posilovat aktivity s firemními klienty v Rakousku a ve střední Evropě.

Společným zájmem členů konsorcia je podpora dalšího růstu a vytvoření silné pozice na trhu v Rakousku a i v dalších zemích. Tato strategie přináší bance a jejím klientům stabilitu a jistotu a zárověň tvoří solidní základ pro další růst BAWAG PSK.

Americký investiční fond Cerberus je jednou z předních světových investičních společností, která byla založena v roce 1992 a dnes má pobočky mimo jiné v Londýně, Frankfurtu, Tokiu, Osace a Taipeh. Cerberus dnes spravuje majetek hodnotě cca 22 mld. USD. Do banky tak přinese stabilitu a jistotu.

Základem budoucího konceptu BAWAG PSK je pokračování a posilování již existujícího úspěšného obchodního modelu v sektoru privátního/osobního bankovnictví, další rozvoj firemního bankovnictví a růst v zemích CEE. Nový majitel také výrazně posílí kapitálovou základnu banky, což představuje solidní základ pro další kladný rozvoj a růst banky.

V České republice banka BAWAG PSK působí prostřednictvím své 100% dceřiné společnosti BAWAG Bank CZ, která vznikla fúzí bývalé Interbanky a Dresdner Bank. Banka v České republice působí již 15 let. Banka za poslední dva roky výrazně expandovala, v současné době má v České republice 15 poboček.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená