FinExpert.e15.cz

Raiffeisenbank změní podmínky na eKontu

Banka upraví věrnostní podmínky eKonta. Podle ceníku si nově za podání papírového příkazu připravte 44 Kč. Novinkou je úrazové pojištění.
Raiffeisenbank změní podmínky na eKontu

Klienti Raiffeisenbank v těchto dnech obdrželi při vstupu do internetového bankovnictví zprávu, že pro ně banka od 1. 4. 2011 chystá změny. Do redakce tak přišla od čtenářů stížnost, že banka pouze oznámí, že ke změnám dojde, ale nenapíše, co se vlastně změní.

Co klienty čeká?

O chystané možnosti bezplatného výběru na přepážce jsme již psali. Další změnou je úprava rozsahu věrnostních podmínek na eKontu. Dosavadní tři úrovně různých věrnostních podmínek banka zúží do dvou. Při splnění požadovaných předpokladů Premium klient nadále získává zdarma vedení účtu včetně dvou platebních karet, kontokorentu, přímého bankovnictví, spořicího účtu, příchozích plateb, dvou výběrů z bankomatu, nově má možnost jednoho hotovostního výběru zdarma. Hranice pro věrnostní podmínky Premium zůstává beze změny na 25 000 Kč Kč, tuto částku lze nahradit vklady ve výši půl milionu korun.

Za vedení účtu eKonto Extra klient při využití karty a přímého bankovnictví zaplatí 99 Kč měsíčně. Nově získáte možnost jednoho hotovostního výběru měsíčně. Hranice pro výhody eKonto Extra zůstává beze změny ve výši příchozích plateb na účet alespoň 20 000 Kč, tuto hranici lze snížit na 15 000 Kč, pokud doplníte depozita v bance ve výši alespoň 100 000  Kč.

Raiffeisenbank také mění výši poplatku za podání papírového příkazu na pobočce z 34 na 44 Kč. Banka tak prý chce motivovat klienty k používání internetové bankovnictví. Ceny za internetové ani telefonní bankovnictví se nemění.

Končí elektronické klíče

Od dubna začne Raiffeisenbank rovněž ukončovat u eKonta provoz Internetových elektronických klíčů. Podle banky tento autentizační prvek technologicky neodpovídá současným požadavkům  uživatelsky přívětivého řešení. Změna se dotkne přibližně tří tisíc uživatelů eKonta. Raiffeisenbank bude všechny tyto klienty kontaktovat s doporučením k přechodu na mobilní nebo osobní klíč. Veškeré změny ceníku vstoupí v platnost 1. dubna.

Nově s úrazovým pojištěním

Novinkou je také možnost zřídit si ke svému účtu eKonto úrazové pojištění Protect, které banka nabízí ve spolupráci s pojišťovnou Uniqa. Úrazové pojištění je poskytováno ve dvou variantách lišících se pojistnými limity. Cena základního pojištění činí 20 Kč měsíčně, rozšířené pojistné krytí stojí 30 Kč měsíčně. Pokud máte nárok na dvacetikorunový bonus vyplácený bankou k eKontu, můžete mít úrazové pojištění prakticky zdarma.

Úraz si můžete pojistit při zřizování eKonta, stávající klienti si pojištění mohou aktivovat přes internetové bankovnictví. Pojištění Protect je určeno pro klienty ve věku od 18 do 70 let.
 

Další článek


 

celkem 18 komentářů

Nejnovější komentáře

500,000kc
JUHANAK MIROSLAV
8. 2. 2011, 07:47
To, ze jsem dlouholety spokojeny klient, ktery ma na...
Tomas
7. 2. 2011, 10:48
Vidim, ze zamestnanci Rb se usilovne snazi :-)
P.
7. 2. 2011, 10:27
Máš krátkou paměť, Raifka po akvizici eBanky dost ra...
Antonín Novák
6. 2. 2011, 18:44
Mimochodem to pojištění je fantasticky předražený a ...
noname
6. 2. 2011, 11:22

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená