FinExpert.e15.cz

RAIFFEISENBANK: Spojování Raiffeisenbank a eBanky úspěšně završeno, první den provozu měl hladký průběh

První den provozu spojené Raiffeisenbank v pondělí 7.července proběhl bez jakýchkoliv komplikací. Předcházelo mu víkendové propojení systémů Raiffeisenbank a eBanky. Od pondělí 7. července vystupuje spojená banka pod značkou Raiffeisenbank.

Integrační proces Raiffeisenbank a eBanky, který začal v létě 2006, byl úspěšně zakončen
v pondělí 7. července. „Během víkendového propojování všech systémů ani při jejich skutečné zátěži v průběhu pondělního ostrého provozu nedošlo k žádným potížím. Od pondělního rána jsme jedna banka,“ uvedl generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman.

Průběžné dotazy klientů banka vyřizuje na svých standardních kontaktních místech, např. na pobočkách či na telefonickém centru pro klienty, kde banka v průběhu pondělka zaznamenávala výrazně zvýšený provoz.

Právní subjekt eBanka, a.s. tedy k 7. červenci zanikl a veškeré jeho závazky přecházejí na Raiffeisenbank. Spojená banka vystupuje pod jménem Raiffeisenbank a využívá bankovní kód 5500. Současně zanikl bankovní kód eBanky 2400. Platby, které budou po 7. červenci zasílány na původní kód eBanky, budou automaticky přesměrovány na nové číslo účtu.

Mění se rovněž vzhled poboček eBanky, které jsou postupně „přebarvovány“ do barev Raiffeisenbank. Tato přeměna by měla být dokončena v polovině srpna. K datu právní fúze byly rovněž spuštěny nové internetové stránky Raiffeisenbank. Stránky budou nadále využívat doménu www.rb.cz, po přihlášení na stávající stránky eBanky budou klienti automaticky přesměrováni na nový web spojené banky.

Další expanzi, v níž chce banka pokračovat, a krytí úvěrových potřeb klientů má banka zabezpečenu od svých akcionářů zdroji ve výši dosahující téměř 70 miliard korun. „Tato suma ve spojení s nárůstem primárních vkladů pokryje naši expanzi nejméně na příští tři roky,“ upřesnil Lubor Žalman. Částka je tvořena kombinací navýšení základního jmění, podřízeného dluhu a úvěrové linky. Akcionáři rovněž reinvestují 80% vytvořeného zisku zpět do rozvoje banky.

Další článekcelkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

__O__
Cáfa
9. 7. 2008, 23:24

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená