FinExpert.e15.cz

RAIFFEISENBANK: Raiffeisenbank je vyhlášena nejlepší bankou v ČR

Výsledky ankety Banka roku podtrhly úspěšný rok.

Letošní vyhlášení soutěže MasterCard Banka roku potvrdilo úspěšný rok Raiffeisenbank. Banka úspěšně zvládla integraci s eBankou, vykazuje rekordní výsledky a nyní zvítězila v hlavní kategorii Banka roku. eKonto se navíc stalo Účtem roku a banka uspěla i v kategoriích Nejdynamičtější banka roku a Hypotéka roku.Ocenění přišlo v době, kdy banka oslavila 15 let na českém trhu.

Raiffeisenbank oslavila 15 let působení na českém trhu úspěchem v prestižní anketě MasterCard Banka roku. Raiffeisenbank se stala vítězem hlavní kategorie Banka roku. „Ocenění podtrhuje naši filosofii. Chceme být féroví vůči klientům, ale také k zaměstnancům i akcionářům. Díky tomu pokračujeme v našem rychlém růstu a vykazujeme rekordní výsledky. Navíc jsme letos úspěšně završili spojování s eBankou. Koupit eBanku bylo vynikající rozhodnutí, které se nám velmi vyplatilo,“ komentoval výsledky generální ředitel banky Lubor Žalman.

Kromě hlavní kategorie Raiffeisenbank uspěla rovněž při vyhlašování produktových kategorií. Účtem roku bylo vyhlášeno eKonto. „eKonto v sobě unikátně kombinuje nízkou cenu a vysokou kvalitu. To za poslední rok ocenilo více než 80 tisíc uživatelů tohoto účtu, v posledních týdnech přitom otevíráme dvakrát více nových účtů než v minulosti,“ dodal Lubor Žalman.

Raiffeisenbank rovněž navázala na své předchozí úspěchy v kategorii Nejdynamičtější banka roku. Po dvou předchozích vítězstvích tentokráte obsadila 2. místo, sbírku ocenění doplňuje 3. místo za hypotéky.

Ocenění banka získala ve dnech, kdy slaví 15 let přítomnosti na českém trhu. "Raiffeisenbank dokázala v České republice prosadit stejné hodnoty jako v Rakousku. Stala se silným a důvěryhodným partnerem pro firemní i soukromé klienty. Pověst bezpečí a stability má v této době velký význam,” uvedl v úterý při příležitosti oslav předseda představenstva Raiffeisen International Herbert Stepic.

Raiffeisenbank za 15 let na českém trhu dosáhla významného růstu, který v posledních pěti letech dále zrychlil. Dynamický růst banky nejlépe dokumentuje několik základních čísel. V roce 1993 Raiffeisenbank končila rok s celkovými aktivy zhruba pět miliard korun a zaměstnávala necelých 40 lidí. Před pěti lety banka zaměstnávala přes 1000 lidí a hospodařila se ziskem 218 milionů korun při aktivech ve výši 62 miliard korun.

Ve třetím čtvrtletí letošního roku už zisk banky dosáhl 1,1 miliardy korun, za posledních pět let se tak zvýšil pětinásobně. Celková aktiva vzrostla za posledních pět let téměř trojnásobně na 163 miliard korun a počet zaměstnanců ke konci září dosáhl 2500.

Další článekcelkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

banka roku
Frankenberger
27. 11. 2008, 16:05

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená