FinExpert.e15.cz

RAIFFEISENBANK: Nové produkty s pákovým efektem

Raiffeisenbank a.s. v pondělí uvede na pražskou burzu nové turbo certifikáty a warranty. Banka tak dále rozšiřuje nabídku investičních certifikátů emitovaných Raiffeisen Centrobank AG.

V pondělí se na pražské burze cenných papírů začnou obchodovat další investiční instrumenty, tentokráte turbo certifikáty a warranty. „Loni na podzim jsme se stali prvním obchodníkem, který na pražské burze nabídl investiční certifikáty. Naše dosavadní zkušenosti naznačují, že si tyto produkty najdou na burze své místo a rozhodli jsme se pro uvedení dalších produktů na trh,“ uvedl vedoucí kapitálových trhů Richard Skácel. Zájem o certifikáty silně roste, zatímco v listopadu dosáhl objem obchodovaných certifikátů necelých 600 tisíc korun, v lednu to již bylo 67 milionů korun a v únoru téměř 90 milionů Kč.

Nově se budou obchodovat tzv. turbo certifikáty s pákovým efektem na zlato a ropu, a to jak pro investory spekulující na vzestup, tak i na pokles těchto komodit. Kromě těchto čtyř certifikátů na komodity banka připravila i pákové instrumenty na české akcie a akciové indexy. Po úspěchu CTX turbo short se nově budou moci investoři podílet na nárůstu českého trhu prostřednictvím dvou PX turbo long certifikátů.

Dále banka nabídne i certifikáty na akcie ČEZ a Telefonica O2. U obou titulů budou k dispozici jednak turbo long certifikáty, jednak warranty na pokles. „Warranty na pokles nemají v tuto chvíli v České republice alternativu, mohou přinést vysoké zisky,“ dodal Richard Skácel.

Od pondělí se tak na pražské burze bude obchodovat celkem 17 investičních certifikátů
a warrantů nabízených Raiffeisenbank. Investiční certifikáty jsou určeny pro soukromé i firemní klienty, kterým umožňují nákup určitého portfolia akcií či komodit. Investor tak v případě nákupu indexového certifikátu získá všechny hlavní tituly obchodované na dané burze či regionu, případně jednoduše za české koruny nakoupí komodity na pražské burze. Výrazně tak omezuje riziko způsobené případným poklesem jednoho titulu či trhu.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená