FinExpert.e15.cz

RAIFFEISENBANK: eKonto od Raiffeisenbank nyní umožňuje jednoduchou platbu daní

Raiffeisenbank nyní klientům ušetří čas a starosti při platbě daní. Uživatelé eKonta z řad fyzických osob i podnikatelů budou moci využít předpřipravené příkazy pro platbu daně a cla, nebudou muset složitě vyhledávat potřebné údaje pro správné směrování platby.Podobnou službu žádná jiná banka nenabízí.

Do konce března je nutné podat daňové přiznání u některých typů daní pro fyzické osoby
i podnikatele. Raiffeisenbank proto ve svém internetovém bankovnictví spouští ojedinělou funkčnost umožňující jednodušší platbu daně a cla. „Ušetříme klientům čas, nebudou muset dohledávat nutné údaje pro provedení platby, jako je např. číslo účtu finančního úřadu,“ uvedla produktová manažerka Raiffeisenbank Lucia Tóthová s tím, že novou službu ocení především podnikatelé užívající Podnikatelské eKonto. Raiffeisenbank je první bankou, která takovou službu nabízí.

Klient si tedy ve svém internetovém bankovnictví pouze zvolí, komu bude daň platit, o jakou daň se jedná a jaká bude výše platby. Po zadání těchto údajů bude automaticky přesměrován do předpřipraveného platebního příkazu, nebude tedy muset hledat číslo účtu finančního úřadu či kód specifického či konstantního symbolu.

eKonto je jediným účtem v České republice, za jehož vedení platí banka klientům. Při splnění věrnostních podmínek banka každému klientovi každý měsíc zaplatí bonus. Tento systém má navíc i charitativní rozměr, klient se tohoto bonusu může vzdát a banka tuto částku následně pošle na účet jedné ze tří charitativních organizací dle volby klienta: Konto Bariéry, Český červený kříž či Pomozte dětem.

Díky věrnostním slevám v sobě eKonto kombinuje nízkou cenu s vysokou kvalitou, bezpečností a ojedinělými službami. Při splnění věrnostních podmínek klient získá od banky bonus za vedení běžného účtu, zdarma má spořicí účet, platební karty, kontokorent, 2 výběry měsíčně z bankomatu a příchozí platby. Z běžných služeb tak klient platí prakticky jen za odchozí platby (3 Kč za každou platbu). V minulých týdnech navíc došlo k dalšímu snížení cen, banka mj. zrušila poplatek za změnu trvalého příkazu přes internet či zlevnila telefonní bankovnictví.

Raiffeisenbank klade důraz na bezpečnost internetového bankovnictví, veškeré transakce jsou tak zadávány pomocí kombinace dvou bezpečnostních prvků. Z ojedinělých služeb eKonta lze jmenovat např. zamykání platební karty (kartu lze vždy po každé transakci zamknout a zabránit tak jejímu zneužití) či multiměnový účet (pod jedním číslem účtu může klient spravovat až 9 různých měn).

Výhodou eKonta je i systém ePlatby, nejrozšířenější online platební systém v České republice. Díky tomuto systému lze online platit u zhruba 1000 obchodníků – klient tedy po výběru zboží zvolí ePlatby a je přesměrován do svého internetového bankovnictví, kde má předvyplněný příkaz k úhradě. Částka je po zaplacení ihned připsána na účet dodavatele, který tak může okamžitě zaslat zboží.

Od podzimu loňského roku nabízí Raiffeisenbank eKonto i podnikatelům.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená