FinExpert.e15.cz

Raiffeisenbank: Dobrá provázanost textu

Raiffeisenbank je nejenom rozvíjející se instituce zaměřující se na retailové bankovnictví, ale může se pochlubit i dobrou internetovou prezentací. A víte, že emblémem a tradiční ochrannou známkou finanční skupiny Raiffeisenbank jsou dvě zkřížené koňské hlavy?
Raiffeisenbank: Dobrá provázanost textu

Již vyšlo: Citibank

Adresa webových stránek je jednoduchá – www.citibank.cz. Vzhled nebo chcete-li design stránek není nic moc a nejen titulka (úvodní stránka) působí „prázdným dojmem“. Celé stránky jsou vyvedeny v globálním duchu holdingu Citigroup, ale napříkald americká Citibank (www.citibank.com) má prezentaci po grafické stránce mnohem lepší.

Vzduchoprázdno

V levém sloupci naleznete pět základních tématických oblastí webu. Většinu klientů (fyzické osoby) však budou zajímat pouze oblasti osobní bankovnictví a o nás. Po najetí myši na odkaz se zobrazí submenu s další nabídkou. To je vcelku nápadité, jednoduché a přehledné. Naopak mi uniká smysl tzv. drop-down menu v pravé horní části úvodní stránky. Odkazy umístěné v tomto menu představují jakousi rychlou volbu, ale vzhledem k absenci jakéhokoliv popisku to uživatel brouzdající na vlnách Citibank.cz nepozná (spíše ho to nenapadne).

Pomocí drop-down menu je řešena i další rychlá volba na úvodní stránce s popiskem Hledám informaci o. Nápad to je dobrý, protože uživatel se tak může rychle dostat k cíli, ale v podstatě se jedná o „textový přepis" levé nabídky s vyskakovacími menu.

Navíc uspořádání odkazů není moc přehledné a chvíli trvá, než se v tak široké nabídce klient zorientuje. Na úvodní stránce pak ještě naleznete odkazy na marketingové akce banky (pokud nějaké probíhají).

Praktický test

Jak dlouho trvalo nalézt informace o běžných účtech, resp. bankovních balíčcích, které banka nabízí? Chvíli – odkaz osobní bankovnictví v levém sloupci úvodní stránky –> výběr položky produkty a služby a po načtení další stránky kliknutí na odkaz Citibank běžný účet. Aktuální ceník služeb vázaných k běžnému účtu nalezne klient téměř ihned po kliknutí na odkaz Citibank běžný účet (jedná se o rozbalovací nabídku). Nechápu, proč je sazebník ve formátu PDF! To je značně nepraktické, nehledě na velikost souboru.

Druhým úkolem bylo nalézt, jaké termínované vklady banka nabízí (název produktů a jejich popis). Odkaz vedoucí na informace o termínovaných vkladech naleznete hned pod položkou Citibank běžný účet. Doplňující úkol, který spočíval v nalezení aktuální úrokových sazeb z vkladů náš tester neodkázal splnit. Úrokové sazby jednoduše nenašel.

Zjistit číslo na infolinku nebo číslo na pobočku není nijak těžké. Na úvodní stránce, pod odkazem o nás, najdete položku kontakty. Stejně jako v případě ČSOB, důležitá telefonní čísla by mohla být vystavena na úvodní stránce.

Poslední úkol se týkal toho, zda má banka na webu nějaké kalkulačky a jak je složité je najít. „Na žádné finanční kalkulačky jsem ani po několika minutách procházení webu nenarazil. Možná jsou ale jen důmyslně skryty…“, dodává náš tester.

Rozporuplný průměr

Zvláštní webová prezentace světoznámé banky. Zvláštní v tom smyslu, že působí nedodělaným dojmem s několik dobrými, ale i špatnými nápady. Například informační hodnota je velmi vysoká. Popisy k produktům jsou jasné, výstižné a „oč jde“ pochopí i laik. Na druhou stranu chabý grafický design, otevírání sazebníku ve formátu PDF a skutečnost, že na webu nenaleznete aktuální úrokové sazby tlačí prezentaci do podprůměru.

Citibank
web:
www.citibank.cz

+ informace
+ přehlednost
- úrokové sazby
- sazebník v PDF
- grafika
- číslo na infolinku na úvodní stránce

Předchozí kapitola Další kapitola
 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená