FinExpert.e15.cz

Raiffeisenbank: Dobrá provázanost textu

Raiffeisenbank je nejenom rozvíjející se instituce zaměřující se na retailové bankovnictví, ale může se pochlubit i dobrou internetovou prezentací. A víte, že emblémem a tradiční ochrannou známkou finanční skupiny Raiffeisenbank jsou dvě zkřížené koňské hlavy?
Raiffeisenbank: Dobrá provázanost textu

Již vyšlo: GeCapital Bank

Internetové stránky GeCapital Bank se mohou pochlubit poměrně nápaditým grafickým zpracováním, ale mnoho bílých ploch (nejenom na úvodní stránce) evokuje jakousi prázdnotu. Na úvodní stránku se dostanete po zadání www.gecapital.cz, ale i www.gecapitalbank.cz. Prezentaci jsme kromě Internet Exploreru testovali i v Mozille a neobjevili jsme žádnou nekompatibilitu. Jestliže jste na stránkách poprvé a patříte mezi začátečníky, můžete využít virtuálního průvodce, který se skrývá pod odkazem Jste tu poprvé v pravém horním rohu úvodní stránky. Zpracování je ale nevýrazné a moc se toho nedozvíte.

Dnes bych chtěl… Vydělat peníze

Přístup k informacím je snadný, ale musíte si zvyknout si na specifické ovládání, kdy nabídky vyjíždí po najetí na odkaz a někdy není lehké se do menu kurzorem myši trefit. Tématicky jsou informace rozděleny na sekce Lidé, Firmy a Partneři. Velmi se mi líbí odkazy typu Dnes bych chtěl…, které ukrývají informace o spoření, investicích, půjčkách nebo koupi auta. Prostě si stačí vybrat „Dnes bych chtěl koupit auto“ – nápadité a neotřelé. Některé úrovně prezentace jsou řešeny pomocí vyskakovacích oken (tzv. pop-up oken), které by ale na moderních stránkách neměly být. Vyskakovacími okny nestandardní velikosti jsou řešeny hlavně sekce obsahují informace o aktuálních cenách za služby respektive úrokových sazbách.

Užitečné informace

Dobře viditelné jsou sazebníky poplatků a odkaz na současné úrokové sazby. Nalezení nejbližší pobočky, bankomatu nebo místa splátkového prodeje je díky odkazu Najděte si a tematické ikony mapy ČR jednoduché. Opět ale pozor na vyjíždějící nabídku. Do pozadí jaksi ustupuje sekce Kontakty, protože odkaz na ní je umístěn na neatraktivním místě v levém dolním rohu stránky a navíc je proveden velmi malým písmem. Ostatně malým fontem jsou vyvedeny všechny texty na stránkách a rozhodně to hodnotíme jako mínus.

Vyhledávání

Formulářové okno fulltextového vyhledávání naleznete na levé straně úvodní stránky a jeho společným rysem s některými jinými prvky stránek je nevýraznost. Nicméně vyhledávání funguje velmi dobře – po zadání hesla „spotřebitelský úvěr“ nalezl mechanismus 50 odkazů a na prvních místech byla Express půjčka, O.K. karta a Multiservis úvěr. Nikoho snad již nepřekvapí, že se výsledky hledání zobrazují v novém „pop-up“ okně.

Praktický test

Rychlost nalezení informace o nabízených běžných účtech a balíčcích záleží na stupni pokročilosti uživatele. Můžete hledat přes zmiňovaný odkaz Dnes bych chtěl... a vybrat z nabídky Provádět bankovní operace. Jednouší ale je kliknout v levém sloupci na odkaz Naše produkty. Aktuální sazebník je umístěn na úvodní stránce v její dolní části a po několik kliknutí jste u cíle. „Škoda vyskakujících oken a malého písma, které hledání znepříjemňuje“, říká náš tester.

Přes odkaz Dnes bych chtěl… Spořit nebo investovat se k informacím o termínovaných účtech dostanete do jedné minuty. To samé platí o zjištění aktuálních úrokových sazeb. Provázanost je poměrně solidní, a tak se nemusíte vracet na úvodní stránku. Stačí kliknout na odkaz v textu, čímž se otevře nová stránka s přehledem sazeb.

Pro mnoho současných i budoucích klientů je jistě zajímavá možnost spočítat si výši splátek z Multiservisu nebo hypotečního úvěru. Kalkulačky jsou umístěny na jednotlivých produktových stránkách, takže jejich nalezení chvilku trvá. Škoda, že nejsou umístěny někde pohromadě.

O sekci Kontakty jsem se již zmiňoval. Pokud objevíte malinkatý odkaz Kontakty na úvodní stránce, máte vyhráno a všechny důležitá čísla naleznete pohromadě. Určitě by ale prezentaci neuškodilo, kdyby byly nejdůležitější čísla zveřejněny přímo na úvodní stránce.

GeCapital Bank
web:
www.gecapital.cz

+ kvalita informací
+ sekce "Najděte si"
+ vyhledávání
- malé písmo
- vyjíždějící nabídky
- pop-up okna

Předchozí kapitola Další kapitola
 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená