FinExpert.e15.cz

Raiffeisenbank: Dobrá provázanost textu

Raiffeisenbank je nejenom rozvíjející se instituce zaměřující se na retailové bankovnictví, ale může se pochlubit i dobrou internetovou prezentací. A víte, že emblémem a tradiční ochrannou známkou finanční skupiny Raiffeisenbank jsou dvě zkřížené koňské hlavy?
Raiffeisenbank: Dobrá provázanost textu

„Emblémem a tradiční ochrannou známkou této finanční skupiny je zvláštní architektonický prvek: dvě zkřížené koňské hlavy (německy Giebelkreuz). Giebelkreuz, který již po staletí zdobí štíty mnoha budov v Evropě, je symbolem ochrany rodin shromážděných pod společnou střechou před zlem a životním ohrožením“, tolik informace o bance uveřejněné na stránkách Raiffeisenbank.

Na internetové stránky můžete zabrousit dvěma způsoby – složitější a na překlep náchylnější první způsob počítá s vyťukáním adresy www.raiffeisenbank.cz. Druhý způsob je jednoduší a spočívá v zadání www.rb.cz. Celá koncepce grafického designu spočívá v rozdělení informací do pěti záložek, jejichž označení jasně dává najevo, co po kliknutí naleznete. V levé části každé záložky pak naleznete podrobnější odkazy směřující na další záplavu konkrétních informací o produktech nebo službách. Důležité odkazy vedoucí na info o banceo bance nebo servis pro média naleznete v černém pruhu umístěném v horní částí stránky.

Rychlost a kompatibilita

Stránky tradičně nejlépe nabíhají v prohlížeči Internet Explorer. U vytáčeného připojení doba načítání narůstá, i tak je ale náběh stránek poměrně dynamický a rychlý. Zajímalo nás, jak si web povede v případě spuštění v jiných internetových prohlížečích. Stejně jako Netscape verze 7.0, tak i Mozilla načtou stránky v podstatě dobře, jen malý šedý pruh v levé horní části obrazovky dává tušit určitou nekompatibilitu (spíše chybu v navrhování tabulkové struktury stránek).

Hledáš? Snad najdeš

Jestliže chcete rychle nalézt informace o produktu nebo službě, může se jako dobrý nápad jevit fulltextové vyhledávání. Formulářové okno k zadání dotazu je umístěno v levé části stránky. Zadali jsme tedy termín „spotřebitelský úvěr“, ale systém našel jediný odkaz, a to na koupi družstevního bytu na úvěr. S termínem „běžný účet“ jsme byli o poznání úspěšnější – systém nalezl sice jediný, ale správný odkaz. Kromě textů, můžete hledat v souborech, ve slovníčku nebo v otázkách a odpovědích.

Chybičky…

Úroveň zpracovaných informací je vysoká a troufám si tvrdit, že vždy naleznete, co hledáte. Pokud se neorientujete v pojmech týkajících se financí, můžete zkusit nastudovat pěkně zpracovaný slovníček, přičemž odkaz na něj je umístěn opět v levé části stránky. Mezi doplňkové informace patří kurzovní lístek, který jednoduše graficky zachycuje pokles či naopak vzestup dané měny.

I když vyhledávací systém umožňuje hledat v otázkách a odpovědích, odkaz vedoucí přímo na tuto sekci stránek je velmi dobře skryt. Dokonce tak dokonale, že ho nikdo nenajde. Určité otázky a odpovědi naleznete pouze na produktových stránkách. 

Jste-li uživatelem internetového bankovnictví Raiffeisenbank (WebKonto), můžete se přihlásit do systému pomocí odkazu v levé části úvodní stránky. Přihlašovací sekce by si ale zasloužila lepší umístění. Takto se jakoby ztrácí v záplavě další informací.

Praktický test

  • Potenciální klient, který si chce založit běžný účet nebo bankovní baliček, má cestu k cíli velmi snadnou. Pomocí levého menu záložky Osobní bankovnictví získá vyčerpávající informace během chvíle. Odkazová provázanost textu je vynikající, a tak se aktuální úrokové sazby respektive sazebník zobrazí jedním kliknutím.
  • Stejné je to i v případě hledání informací o termínovaných vkladech. Jednoduchá navigace, odkazová provázanost a šup s úsporami na "termíňák".
  • Číslo na infolinku je umístěno sice na hlavní stránce, ale v levém menu je utopeno poměrně dole. K nalezení kontaktů lze využít i horního černého pruhu, konkrétně odkazů O bance -> Kontakt respektive Pobočky. V tomto případě musíme kontaktovat, že tuto oblast by šlo zpracovat lépe (ne každý se umí vcítit do myšlení tvůrce webu…)
  • Finanční kalkulačky jsou problém. „Moc si toho totiž nespočítáte, protože jsem žádnou nenašel“, říká náš tester. Když už nic jiného, tak alespoň produktová stránka tolik propagované Rychlé půjčky by mohla jednoduché finanční propočty uživatelům nabídnout

Raiffeisenbank
web:
www.rb.cz

+ kvalita informací
+ slovníček pojmů 
+ provázanost textu
- vyhledávání
- finanční kalkulátory

Další kapitola
 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená