FinExpert.e15.cz

RAIFFEISEN STAVEBNÍ SPOŘITELNA: Zlepšení nabídky pro klienty

Raiffeisen stavební spořitelna připravila novinky pro své stávající, ale i nové klienty, a to zejména v oblasti zvýhodnění podmínek při poskytování překlenovacích a stavebních úvěrů a zjednodušení nabídky produktů. Úpravy vstoupily v platnost 1. dubna 2007.

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) má nabídku svých produktů koncipovanou tak, že si z ní vybere opravu každý. V rámci neustálého zlepšování přístupu a služeb vůči svým klientům připravila RSTS tato vylepšení u svých produktů:

U nejžádanějšího překlenovacího úvěru s nulovou akontací Nízká Hyposlátka došlo k navýšení minimální hranice úvěru (cílové částky - CČ) z původních 100 000 Kč na 300 000 Kč. Úrokovou sazbu 4,6 % p. a. lze ještě snížit o 0,1 % uzavřením pojištění pro případ smrti a trvalých následků. Pro zajištění tohoto úvěru je nově požadováno zástavní právo k nemovitosti. Úvěr Nízká Hyposplátka nadále přestavuje úvěr s nejnižším měsíčním zatížením za výhodných podmínek a garantuje nejnižší úrokovou sazbu stavebního úvěru na trhu, jen ve výši 3,5 % p. a. Navíc ho můžete kdykoli předčasně splatit bez jakýkoli sankcí.

Překlenovací úvěr Horizont je určen pro stávající, ale i nové klienty, kteří si chtějí vylepšit své bydlení okamžitě a také nemají dostatečné úspory – akontace od 0 %. Minimální výše úvěru je nově od 150 000 Kč včetně (původně 100 000 Kč). Při úvěru od 150 000 do 300 000 Kč postačí dva ručitelé a úroková sazba je 5,9 % p. a. V případě úvěru od 300 000 Kč požaduje Raiffeisen stavební spořitelna zástavu nemovitosti.

Pro klienty, kteří se chystají na drobné rekonstrukce či například privatizaci obecního bytu a nemohou dát nemovitost do zástavy má Raiffeisen stavební spořitelna úvěr Spektrum. K němu stačí mít na účtu stavebního spoření úspory alespoň ve výši 10 % cílové částky. Úrokové sazby tohoto překlenovacího úvěru jsou odstupňovány na 4,9 %, 5,9 % a 6,9 % a řídí se hodnotou ukazatele zhodnocení, které může klient ovlivnit způsobem spoření. Došlo také k úpravám podmínek pro zajištění překlenovacího úvěru - do 100 000 Kč není potřeba zajištění, při výši úvěru 100 000 – 200 000 Kč požaduje RSTS jednoho ručitele, od 200 000 do 300 000 pak 2 ručitele a při úvěru nad 300 000 Kč je nutné zástavní právo k nemovitosti.

Úvěr Vzájemná důvěra je speciálně vytvořen pro ty klienty, kteří nechtějí prokazovat své příjmy a jen doloží podepsané prohlášení. Nová minimální výše úvěru je nyní 300 000 Kč a maximální 3 000 000 Kč. Akontace – již od 0 %. Změny se dotkly i úrokové sazby – nyní je stanovena jen jedna ve výši 5,9 % p. a. Podmínkou pro získání překlenovacího úvěru Vzájemná důvěra je nominální hodnota zástavované nemovitosti, a to 800 000 Kč. Zastavovaná nemovitost může být nově nejen ve vlastnictví žadatele, ale i osob blízkých.

Klienti, kteří mají uzavřenou smlouvu o stavebním spoření u RSTS a do 15 měsíců očekávají přidělení stavebního úvěru mohou využít bonusového překlenovacího úvěru – Bez čekání. Při uzavření smlouvy klient neplatí žádné poplatky a ani neprokazuje svojí bonitu. Výhodná je nová úroková sazba – jen 3,4 % p. a. Úvěr je možné čerpat do 300 000 Kč – bez zajištění.

Produkt Dobrý známý připravila RSTS pro ty klienty, kteří již splatili některý překlenovací nebo stavební úvěr a měli dobrou platební morálku. Nově je určen i pro klienty s řádnou výpovědí – s ukončenou vázací dobou a se zůstatkem na účtu v okamžiku výpovědi větším než 50 % cílové částky. Minimální výše úvěru je 50 000 Kč a maximální do výše 100 % cílové částky původní smlouvy o stavebním spoření (maximálně však 3 mil. Kč). Přitom tato nabídka platí 12 měsíců od vzniku nabídky přidělení.

Úvěr ze stavebního spoření Raiffeisen stavební spořitelny získají všichni, kteří splní zákonné podmínky pro jeho přidělení a dosáhnou požadovaného ukazatele zhodnocení dle kritérií RSTS. Klient získává úrokovou sazbou pro úvěr ze stavebního spoření jen 4,9 % p. a. (platí i pro tarify se spořící úrokovou sazbou 3 %). Tato výhodná nabídka je časově omezena do konce letošního roku. Při sjednání stavebního úvěru ze stavebního spoření nemusí klient prokazovat svoji bonitu a jen doloží podepsané prohlášení.

Veškeré poplatky za vyřízení úvěrů se v RSTS platí až po jejich schválení a přidělení klientovi. I nadále nabízí RSTS možnost za určitých podmínek splacení úvěru přerušit až na dobu 6 měsíců či ho naopak splatit jednorázovým vkladem bez jakýchkoli sankcí.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená