FinExpert.e15.cz

RAIFFEISEN STAVEBNÍ SPOŘITELNA: Výrazně rosteme i ve druhém pololetí

Raiffeisen stavební spořitelna a.s. trvale dosahuje výborných hospodářských ukazatelů.

Tento trend potvrdila i na počátku druhého pololetí. V meziročním srovnání zaznamenala v měsíci srpnu nárůst v objemu úvěrů pro fyzické i právnické osoby o 39 % (ve srovnání se srpnem 2006). Úvěrová produkce za srpen 2007 tak dosáhla téměř 698 milionů korun, což je pro Raiffeisen stavební spořitelnu (RSTS) v tomto roce a v tomto ukazateli druhý nejúspěšnější měsíc. V letošním roce RSTS na českém trhu poskytuje na jeden úvěr na bydlení průměrně více než 526 tisíc korun, a to ji řadí ke špici mezi stavebními spořitelnami na českém trhu (údaj k 31. 7. 2007).

Meziroční srovnání objemu poskytnutých úvěrů klientům RSTS z řad fyzických i právnických osob představuje významný nárůst o 30 %. V korunách poskytla RSTS od ledna do konce srpna 2007 klientům 4,5 miliardy korun, ve stejném období v roce předcházejícím činil objem poskytnutých úvěrů 3,5 miliardy korun. Jen v srpnu RSTS evidovala cílovou částku nových smluv včetně navýšení ve výši 2,6 miliard korun. Tato částka je nejvyšší v letošním roce. V meziročním srovnání jde o navýšení o 89 % (porovnání srpen 2006 a srpen 2007).

Výborným výsledkem se Raiffeisen stavební spořitelna prezentuje i v segmentu nových smluv. V meziročním srovnání za prvních sedm měsíců letošního roku dosáhla nejvyššího navýšení ze všech stavebních spořitelen - o téměř 47 %, nebo-li o 17 805 ks nových smluv víc (v porovnání se stejným obdobím v roce 2006).

„V letošním roce jsme se zaměřili na ještě větší zkvalitnění a rozšíření obchodní sítě a již nyní má tato strategie své pozitivní výsledky. V úspěšných obchodních statistikách se odráží i nabídka našich produktů, z nichž některé nemají na trhu díky svým příznivým podmínkám konkurenci. Patří k nim úvěr Nízká hyposplátka, který je mezi našimi klienty nejžádanější a na celkové produkci úvěrů se podílí přibližně 33 procenty,“ sdělil Tomáš Vášáry, marketingový ředitel Raiffeisen stavební spořitelny.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená