FinExpert.e15.cz

RAIFFEISEN STAVEBNÍ SPOŘITELNA: RSTS pokračuje v ekologické kampani

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) bude nadále podporovat financování alternativních zdrojů energie v rámci prodloužení úspěšné ekologické kampaně do konce roku.

RSTS v rámci své kampaně spuštěné 1. září tohoto roku navázala spolupráci s firmami, které dováží, vyrábí a instalují zařízení na výrobu alternativní energie, a nabídla svým klientům možnost využít výhodných slev na jejich pořízení. Klienti tak mají možnost velmi výhodně investovat do opatření na snížení výdajů své domácnosti za energie.

Partnery, u kterých mají klienti RSTS v rámci kampaně možnost získat slevy ve výši 5.000 – 50.000 Kč, jsou Stiebel Eltron, jehož produkty patří ke špičce v oblasti vytápění a ohřevu vody, Soveko Plast, poskytovatel technologií, které obnovují a udržují přirozený koloběh vody v přírodě, a služeb v oblasti projektování, výroby, montáže a servisu čistíren odpadních vod, septiků, zemních filtrů či atypických plastových nádrží, DOMOV EnergoInvest, nabízející komplexní portfolio služeb v oblasti realizace projektů z oblasti alternativních zdrojů, MasterTherm CZ, přední výrobce a exportér nejmodernějších tepelných čerpadel a ATEG TEPELNÁ TECHNIKA, s.r.o. poskytující komplexní řešení vytápění, chlazení a větrání. Kampaň probíhá ve spolupráci se serverem Nazeleno.cz, kde naleznete mimo jiné podrobné informace o kampani na podporu alternativních řešení v otázkách úspor energií a její výroby.

Mezi alternativní zdroje energie, do kterých lze investovat, patří například solární kolektory pro přímý nebo nepřímý ohřev kapaliny či vzduchu, které vám mohou pomoci uspořit až 60 % energie, či fotovoltaické panely na přeměnu světla na elektrickou energii s až patnáctiprocentním ročním ziskem.

Dalším účinným prostředkem na úsporu energie je zateplení. Úniku tepla z vašeho obydlí může napomoci například tepelná izolace stěn, která přinese úsporu až 62 % energie, zateplení střechy s úsporou až 10 % energie nebo pořízení kvalitních oken (úspora až 20 %).

Při výběru opatření je přitom dobré mít na paměti, že dílčí úspory energie často představují významné snížení výdajů domácnosti, ale největšího efektu se dá dosáhnout vhodnou kombinací více opatření. Základem úsporného řešení je především kvalifikované poradenství.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená