FinExpert.e15.cz

RAIFFEISEN STAVEBNÍ SPOŘITELNA: PATERO bezpečnostních dveří

Jednou z nejčastějších příčin vzniku škody na majetku je vloupání do bytu či rodinného domu.

Možností, jak ochránit své obydlí před nenechavými vetřelci, je hned několik. Z kriminalistických statistik vyplývá, že si většina zlodějů pro vloupání vybírá byty či domy s nedostatečně zabezpečenými vstupními dveřmi. Navíc se většina zlodějů dostane do cizích domácností právě skrze hlavní dveře. Kvalitní bezpečností dveře mohou zloděje od pokusu o vnik odradit, případně mu ho překazit.

PROČ se chránit: Podle statistik Policie ČR bylo v období leden až srpen 2008 spácháno téměř 3000 krádeží vloupáním do bytů a přes 3000 vloupáním do rodinných domů. Policie občanům radí, aby své byty a domy opatřili kvalitními bezpečnostními zámky v kombinaci s dalšími zabezpečovacími prostředky, jako jsou například bezpečnostní závory, pojistky dveřních závěsů, řetízky či výplně dveřních zárubní proti jejich roztažení.

ČÍM: Důležitým prvkem v ochraně vašeho majetku jsou kvalitní dveře. Aby byly bezpečné, musí být v první řadě vyrobeny z dostatečně pevného materiálu, aby nebylo možné je vykopnout či prorazit. Dveře se dělí do čtyř bezpečnostních tříd, přičemž platí, že čím vyšší třída, tím vyšší stupeň zabezpečení. Různé bezpečnostní dveře se liší především počtem uzamykacích bodů zámků a částí chránicích celý mechanismus vnitřních závor. Konstrukce sestává z několika kovových výztuh, obložených dalšími materiály, svrchní vrstvu pak může tvořit dýha nebo tvrdé dřevo. Kvalitní dveře jsou velmi těžké, zejména díky zárubním se speciálními závěsy.

JAK: Nákup proveďte u skutečných profesionálů, kteří vám po odborném posouzení stavu poradí, zda vám postačí přídavné bezpečnostní dveře, tedy doplnění vnitřní strany stávajících dveří o ocelovou konstrukci s rozvorným systémem, nebo je potřeba pořídit si bezpečnostní dveře zcela nové, zasazené buď do původních, nebo do nových zárubní. Hleďte na to, aby vámi vybrané dveře měly certifikovaný alespoň třetí stupeň zabezpečení, a chtějte vidět odborný atest, potvrzující jejich vlastnosti. Přehled certifikačních společností naleznete na stránkách Mezinárodní organizace pro normy (ISO).

ZA KOLIK: Ceny bezpečnostních dveří se liší nejen podle výrobce, ale také podle rozměrů, stupně zabezpečení, přítomnosti, či absence požární odolnosti a mnoha dalších kritérií. Běžné rozpětí cen se pohybuje přibližně mezi deseti a čtyřiceti tisíci. Bezpečnostní úprava stávajících dveří- pokud je možná – vyjde přirozeně levněji.

JAK FINANCOVAT: „Pořízení bezpečnostních dveří lze financovat ze stavebního spoření, případně pomocí úvěru. Poskytujeme svým klientům možnost získat úvěr ze stavebního spoření či překlenovací úvěr s výhodnou úrokovou sazbou. Úvěr můžete získat, i když nemáte naspořené vlastní finanční prostředky, a lze jej kdykoli splatit bez sankcí,“ říká Eva Gruberová z Raiffeisen stavební spořitelny.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená