FinExpert.e15.cz

Raiffeisen investiční společnost má za sebou rekordní rok

Praha, 8. března 2017

Objem aktiv Raiffeisen investiční společnosti (RIS) vzrostl meziročně o 27 % z 13,7 miliard Kč na 17,4 miliard Kč. V posledních dvou letech je RIS nejrychleji rostoucí investiční společností na českém trhu. Veškeré její vydané podílové fondy vykázaly za rok 2016 pozitivní zhodnocení, a to i přes nepříznivý vývoj akciových trhů na počátku loňského roku.

„Uplynulý rok patří k nejúspěšnějším v historii naší společnosti. Nejenže se nám podařilo navýšit objem aktiv o téměř 4 miliardy korun, ale úspěch slavily i naše nové produkty, konkrétně Raiffeisen fond flexibilního růstu. Od jeho zavedení v dubnu 2016 se stal nejpopulárnějším fondem loňského roku a dnes má ´na svém kontě´ již 2,5 miliard Kč,“ říká Jaromír Sladkovský, generální ředitel Raiffeisen investiční společnosti.

Novinkou roku 2016 byly i dva nové flexibilní smíšené fondy – Raiffeisen fond udržitelného rozvoje a Raiffeisen fond globálních trhů – vytvořené v rámci tzv. „Master-Feeder“ (řídící fond-podřízený fond) struktury. V této struktuře letos RIS plánuje vydat hned několik nových regionálně zaměřených fondů. Dále připravuje dividendový fond a realitní fond pro běžné retailové investory zaměřený na komerční nemovitosti.

V roce 2017 se Raiffeisen investiční společnost hodlá soustředit především na investice do akcií, komodit a nemovitostí, korporátních dluhopisů a státních dluhopisů s nižším kreditem, a to v rámci spíše krátkodobých či střednědobých investic. V rámci dluhopisových investic se RIS přiklání ke korunovým dluhopisům před těmi v cizích měnách.

Prognózy po ukončení intervencí ČNB

Významnou událostí roku 2017 je očekávané ukončení devizových intervencí České národní banky, které analytici odhadují na přelom dubna a května. Návrat ke kurzu koruny před jejich začátkem (tj. 25,70 CZK/EUR) očekávají v horizontu několika měsíců až let. V bezprostřední návaznosti na konec intervencí bude koruna posilovat spíše mírněji, proti silnějšímu posílení půjdou prodeje spekulativních pozic v CZK a možná skryté intervence ČNB. Analytici očekávají posílení koruny o cca 2 % na 26,50 CZK/EUR.

„Nepředpokládáme, že by po ukončení intervencí ČNB koruna oslabovala. Velká část zahraničních investorů neopustí své pozice v korunových dluhopisech v očekávání dalšího posilování koruny směrem ke kurzu před zahájením intervencí,“ doplňuje Jaromír Sladkovský.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená