FinExpert.e15.cz

RAIFEISEN STAVEBNÍ SPOŘITELNA: opět rekordní nárůsty

Trvale rostoucí a historicky nejlepší obchodní výsledky Raiffeisen stavební spořitelny a. s. (RSTS) potvrzují i ukazatele za listopad 2007.

Jedenáctý měsíc je z pohledu cílových částek nejúspěšnějším měsícem v roce 2007 a v objemu úvěrů druhým nejúspěšnějším měsícem v letošním roce. Raiffeisen stavební spořitelna soudí podle průběžných hospodářských výsledků, že její celoroční výsledky budou největší za celou dobu čtrnáctileté existence.

„Letošní rok se pohybujeme v historicky nejúspěšnějších číslech. Je to rok zlomový, jak z pohledu průběžných obchodních výsledků, tak i co se strategie společnosti RSTS týče. Jsme důležitou součástí trhu stavebních spořitelen, a to dokazují i naše výsledky a zájem klientů o naše produkty,“ řekl Tomáš Vášáry, marketingový ředitel Raiffeisen stavební spořitelny a.s.

Nových smluv včetně navýšení evidovala RSTS v listopadu 13 149, tedy nejvíce v letošním roce za jeden kalendářní měsíc. V listopadu loňského roku to bylo 8 729 smluv. Celkem od ledna do konce listopadu 2007 uzavřela RSTS se svými klienty 97 561 smluv. V meziročním srovnání tato skutečnost vedla k významnému nárůstu o 42,4 % (srovnání leden až prosinec 2007 / 2006).

V listopadu dosáhla celková suma cílových částek u nových smluv včetně navýšení 4,9 miliardy korun, což je historicky čtvrtá nejvyšší suma za dosavadní existenci Raiffeisen stavební spořitelny. V porovnání s listopadem 2006 tak došlo k obrovskému nárůstu, a to o 182 %. V meziročním srovnání za období leden až listopad 2007 / 2006 bylo zaznamenáno dvojnásobné navýšení, přesně o 100,3 %. Průměrná výše cílové částky na jednoho klienta v listopadu 2007 činila více jak
372 tisíc korun.

Objem úvěrů celkem představoval v listopadu 7,2 milionů korun, což je o 45 % více než ve stejném měsíci v roce 2006. Díky této sumě jde zatím o druhý nejúspěšnější měsíc v letošním roce. Celkem od ledna do konce listopadu dosáhly úvěry fyzickým a právnickým osobám sumy 6,4 miliardy korun. V meziročním nárůstu je to o 28 % více (porovnání leden až listopad 2007/ 2006). Průměrná částka úvěru fyzickým osobám představovala v listopadu rekordních 550 tisíc korun, což představuje nejvyšší částku v historii RSTS.

Nárůst v průměrné částce jednoho úvěru fyzickým osobám svědčí o rostoucí ceně nemovitostí. Pořízení vlastního bydlení či modernizaci stávajícího nabízí RSTS za nejvýhodnějších podmínek mezi stavebními spořitelnami díky produktu Nízká hyposplátka. Tento úvěr je také mezi klienty stabilně nejžádanějším. Od začátku letošního roku prostřednictvím Nízké hyposplátky investovali klienti RSTS do svého bydlení více než 3,2 miliardy korun.

Nejvíce si klienti RSTS od začátku roku do konce listopadu půjčili na modernizaci bytu a domu – více jak 44 % klientů. Následuje koupě bytu a domu – více než 32 % klientů. A na výstavbu nového domu a bytu si u RSTS půjčilo přibližně 11,7 % klientů.

Saldo u klientů z řad fyzických osob bylo v listopadu 39,2 miliard korun. U právnických 276,5 milionů korun. Poměr úvěrů ke vkladům klientů dosáhl ke konci listopadu téměř 39 %.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená