FinExpert.e15.cz

Rady a tipy, jak na krizi

Rady a tipy, jak na krizi

Zprávy o dluhové krizi jsou na denním pořádku. Jak se jako běžný občan přizpůsobit? Jak je v současné neklidné době možné investovat volné finanční prostředky? Vypůjčili jsme si několik tipů, které na svém webu uvedla Česká spořitelna.

  • Chraňte své úspory. Své volné finanční prostředky je vhodné mít nejen v době krize v relativním bezpečí. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je rozdělit je a vložit do různých typů finančních produktů či do nemovitostí.
  • Vložte volné finanční prostředky do stavebního spoření, penzijního připojištění, na spořící účet nebo termínovaný vklad. Tyto produkty vám zajistí lepší výnos než na běžném účtu a zároveň jistotu. Výhodou stavebního spoření je kromě státní podpory garantovaný úrok z vkladu a také to, že váš vklad je pojištěn. U penzijního připojištění je výhodou to, že zpět dostanete minimálně částku, kterou jste do něj vložili.
  • Uložte své úspory do nemovitostí. Přemýšlíte-li o bezpečném uložení volných finančních prostředků, zvažte jejich uložení do nemovitostí, zejména pokud řešíte bytovou otázku pro sebe či svou rodinu. Nemovitosti jenom pomalu ztrácejí svou užitnou hodnotu, na druhé straně je však obtížné odhadnout, jak se bude v případě zhoršení ekonomické situace vyvíjet jejich finanční hodnota. Nemovitosti jako finanční investice vyžadují jistou znalost a zkušenost investora.
  • Neinvestujte do zlata, diamantů a jiných komodit, pokud tomu opravdu dobře nerozumíte. V současné době je velmi módní investovat do zlata, diamantů či jiných komodit. Máte-li zájem o tyto investice, doporučujeme se obrátit na finanční poradce. Tyto investice vyžadují určité znalosti a jsou vhodné pro investory, kteří se v této oblasti dobře orientují.
  • Investujte do podílových fondů či strukturovaných produktů. Zajímáte-li se o vyšší zhodnocení finančních prostředků, než které nabízí konzervativní produkty typu stavebního spoření či penzijního připojištění, investujte do podílových fondů. Podílové fondy shromažďují prostředky od investorů a následně je investují. Investovat je možné již od několika stokorun měsíčně. Vhodné je též zvážit vložení finančních prostředků do strukturovaných produktů, tedy například prémiových dluhopisů, hypotečních zástavních listů či prémiových vkladů.
  • Vklady uložené u bankovních domů a stavebních spořitelen jsou ze zákona pojištěny, a to do výše až 100 tis. EUR. Pojištěny jsou peníze na všech produktech, a to jak v českých korunách, tak v cizí měně.
     
Další článek


 

celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

" Neinvestujte do zlata, diamantů a jiných komodit, ...
mmm
3. 2. 2012, 09:05
Pssssst. O tom, že prostředky ve fondech penzijního ...
:-D
28. 1. 2012, 01:08
Penzijní připojištění není nikde pojištěno a tak vám...
Tom
27. 1. 2012, 20:45

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená