FinExpert.e15.cz

První pololetí 2013 ve znamení hypoték

Praha, 18. července 2013

Ať je ekonomická situace jakákoliv, Češi si stále chtějí plnit svůj sen o vlastním bydlení. Výsledky společnosti Partners v prvním pololetí roku 2013 svědčí o tom, že v náročné oblasti hypotečních úvěrů potvrzují svou sílu. Za šest měsíců poradci Partners zprostředkovali klientům hypotéky za více než 7 miliard korun, což je o 23 % více než ve stejném období roku 2012. Jen za měsíc červen 2013 sjednali Partners úvěry na bydlení v celkové výši 2,2 miliardy korun.

Zatímco růst finančněporadenského trhu v prvních měsících loňského roku diktovalo překotné uzavírání penzijního připojištění, letošní první pololetí je ve znamení hypoték. „Výsledky v počtu sjednaných hypotečních úvěrů nás nesmírně těší, zejména s ohledem na těžkou ekonomickou situaci, rozpačitý vývoj penzijní reformy a přetrvávající obavy z investic do podílových fondů,“ uvádí generální ředitel Partners Petr Borkovec. „Meziroční růst o více než dvacet procent potvrzuje, že v oblasti financování bydlení máme klientovi co nabídnout. Nejvíce si cení naši nezávislost, schopnost ušetřit na úvěru peníze i čas a ochotu bojovat v bance za zájmy klienta. Do karet nám hrají i nízké úrokové sazby a množství refinancování,“ vysvětluje Borkovec.

Na celém českém hypotečním trhu mají Partners dlouhodobě podíl zhruba 10 %. „2,2 miliardy v hypotékách za jeden měsíc, a k tomu 70 milionů na úvěrech ze stavebního spoření a 160 milionů v ostatních úvěrech, to je skutečně slušný výkon, kterého žádná z finančněporadenských firem na trhu nedosahuje. Naší konkurencí v uzavírání hypoték jsou dnes především bankovní pobočky,“ uvádí Borkovec k červnovým výsledkům.

Pod hlavičkou Partners dnes působí více než 3 tisícovky poradců a manažerů. Bezmála dva tisíce z nich loni uzavřelo pro klienta alespoň jeden hypoteční úvěr, mnozí jich ale zvládnou desítky a tomu odpovídá i jejich odbornost a schopnost správně úvěr pro klienta nastavit, aby ani na dlouhém horizontu nijak neohrozil rodinný rozpočet.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená