FinExpert.e15.cz

První nemovitost pro Realtii

Společnost Nationwide Holding a.s., jediný akcionář investiční společnosti Realtia, zajistila pro 1. nemovitostní OPF REALTIA první nemovitostní investici. Dceřinná společnost firmy Nationwide Holding a.s. koupila 67 % nemovitostní společnosti vlastnící komplex Palác Anděl na pražském Smíchově od jejího developera UBM.

Palác Anděl s čistým ročním provozním příjmem převyšujícím 2,8 milionu Eur, více než 14 tisíci metry čtverečními pronajímatelných kancelářských a obchodních ploch a 120 parkovacími místy bude první nemovitostní investicí, která se stane součástí portfolia 1. nemovitostního OPF REALTIA. Palác Anděl se sestává ze čtyř moderních multifunkčních budov mezi ulicemi Stroupežnického, Plzeňská, Radlická a ze čtvrté strany sousedí s moderním náměstím Piazza Domino. V tomto především kancelářském komplexu mají své prostory mnohé významné nadnárodní společnosti, ING Bank, Toyota Tsusho, Scandinavian Tobacco, BPP, PORR, UBM, IVAX a TEVA. V přízemí tohoto komplexu jsou dalšími nájemci provozovány úspěšné restaurace (JetSet, SushiPoint) a obchodní jednotky (A3 Sport). Palác Anděl je součástí nového městského bloku známého jako Anděl City. Ten zahrnuje rovněž další kancelářské a obchodní prostory, luxusní hotely, byty a multikino.  

Tato oblast Smíchova je jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících oblastí Prahy a je příkladem výjimečně úspěšné přeměny původně průmyslové městské části v prosperující lokalitu. Spolu s centrem Prahy 1 se jedná o jednu z nejlukrativnějších lokalit z hlediska investičního. „Věřím, že jsme jako první investici pro 1. nemovitostní OPF REALTIA zajistili jeden z obchodně nejúspěšnějších a nejkvalitnějších nemovitostních komplexů v Praze. Při výběru investic se vždy primárně soustřeďujeme na sílu lokality. Oblast Anděl v Praze 5 vnímáme z investičního hlediska jako nejlepší mikrolokalitu Prahy, a to díky její kombinaci špičkového urbanismu, moderní dopravní infrastruktury a do budoucna omezené nabídky nových kancelářských či obchodních prostor. Kritérium síly lokality se zatím ve střední Evropě projevuje jen v omezené míře. V posledních dvou letech ale jasně vidíme, že lokalita v kombinaci s kvalitou produkuje výrazně vyšší zhodnocení než průměr trhu. To, co platí na rozvinutých nemovitostních trzích po desetiletí, se jasně projevuje i u nás,“ řekl Radim Bajgar, člen představenstva investiční společnosti Realtia. 

Realtia investiční společnost, a.s. je správcem 1. nemovitostního OPF REALTIA, speciálního fondu nemovitostí. Společnost získala povolení České národní banky k vytvoření fondu dle zákona o kolektivním investování dne 20. srpna 2007. To nabylo právní moci dne 6. září 2007. 

Investiční společnost Realtia disponuje týmem expertů s dlouholetými zkušenostmi a špičkovými výsledky v oblasti investic do nemovitostí a obhospodařování podílových fondů. Nabízí jak drobným investorům, tak velkým institucím vysoce profesionální přístup a velmi kvalitní správu majetku. Obchodní politiku a provoz Realtie má na starosti Martin Sankot, člen představenstva. Specialisty na transakce s nemovitostmi jsou členové představenstva Radim Bajgar a Sebastien Dejanovski, kteří stojí za úspěchem společnosti Czech and Slovak Investment Advisors s.r.o. Tato společnost je předním asset manažerem nemovitostních aktiv pro institucionální investory v České republice a na Slovensku. Sebastien Dejanovski a Radim Bajgar v minulosti na těchto trzích realizovali nemovitostní transakce v hodnotě kolem 500 miliónů EUR.

  

 

 

 

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená