FinExpert.e15.cz

První hedge fondy v ČR a seminář zdarma

Populární alternativa ke klasickým otevřeným podílovým fondům dorazila do České republiky. Nizozemská investiční společnost Fortis u nás zaregistrovala 21 svých fondů a mezi nimi i dva tzv. hedge fondy.
První hedge fondy v ČR a seminář zdarma

Hedge fondy si získaly oblibu mezi investory v USA a vyspělé Evropě zejména po roce 2000, když klasické podílové fondy zaznamenaly silné propady hodnoty během krátké doby. Obecně lze cíl všech hedge fondů charakterizovat jednoduše – dosáhnout kladného a co největšího zisku za každých okolností. Vydělávat za všech okolností, i při klesajících trzích, se klasickým akciovým nebo smíšeným fondům nemůže podařit.

Jak investuje hedge fond?

Klasický otevřený podílový fond musí sledovat tak zvaný benchmark, což je nejčastěji akciový index. Když hodnoty akcií v indexu klesají, manažer klasického fondu se pouze snaží minimalizovat ztráty. Vybírá akcie, které klesají nejpomaleji, nic jiného dělat nemůže. Investor se při takto definované strategii zápornému zhodnocení nevyhne.

Naproti tomu manažer hedge fondu má k dispozici celou varietu nástrojů jak ochránit hodnotu majetku ve fondu a jak dosahovat kladného zhodnocení i při klesajících trzích. V tom je jejich výhoda oproti klasickým fondům. Jako nevýhoda hedge fondů je často uváděna nízká transparentnost. Investor nemá tušení co s jeho penězi manažer hodlá provádět, strategie jsou ve statutu definovány velmi široce. 

Hedge fondy u nás 

První vlaštovka hedge fondů v ČR, Fortis Absolute Return Equity Europe, si dal za cíl vydělat investorům osm až deset procent ročně ať se děje co se děje. Fond Fortis Absolute Return Growth zase čtyři procenta nad úrok na bankovních vkladech (přesněji overnight interest).

Seminář o hedge fondech

Zájemci o novou investiční příležitost se mohou s fungováním hedge fondů seznámit na seminářích, které se budou konat 7. října 2004 od 16:00 do 18:00 hodin v Brně v hotelu Continental, ulice Kounicova 6 a 14. října 2004 od 16:00 do 18:00 hodin v Praze v kongresovém sále golfového centra Erpet, ulice Strakonická 2860. 

Na programu semináře nebudou jenom hedge fondy. Přednášející z řad renomovaných odborníků seznámí investory s názory světových expertů na potenciál asijské ekonomiky. Diskutována bude otázka zda je vhodná doba k investicím do fondů zaměřených na tento region nebo ne. Dalšími tématy budou ropa a vliv její ceny na vaše investice z globálního pohledu, inflace a hodnota vašeho investičního portfolia, smart benchmarking – lepší výkonnost s menším rizikem.

Pro zájemce z řad individuálních investorů je seminář zdarma. Z kapacitních důvodů je ale třeba přihlášení – vyplněním formuláře na www.moneco.cz.


 

Další článek


 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená