FinExpert.e15.cz

Průzkum: služební platební karty šetří firemní náklady

Společnost MasterCard provedla v rámci projektu MasterCard Firemní banka roku průzkum aktuálního vnímání korporátního bankovnictví a korporátních platebních karet mezi nejvýznamnějšími českými společnostmi. Hlavními cíly ankety bylo zjistit názor firem a spokojenost s úrovní nabídky produktů
a služeb pro korporátní bankovní klientelu.

Většina firem používá více bank

Téměř všichni dotazovaní respondenti (93 %) uvedli, že si jejich společnosti vybírají služby a produkty více bankovních institucí. Všechny společnosti uvedly, že používají běžný účet. Rovněž mezinárodní platební styk používají prakticky všechny společnosti (90 %). Kontokorentní úvěr je používaný zhruba mezi 70 % společností. Korporátní platební karty používá v České republice 68 % společností.

Bankovní služby se výrazně zlepšily

"Prakticky všechny společnosti (92 %) se shodly na tom, že kvalita služeb korporátního bankovnictví se výrazně zvýšila v porovnání s obdobím před pěti lety,“ komentuje výsledky výzkumu Ján Čarný, generální ředitel MasterCard v České republice, Polsku a Slovensku. Respondenti nejčastěji uváděli jako kvalitní produkty úvěry, mezinárodní platební styk, elektronické bankovnictví a korporátní platební karty.

Používání služebních platebních kartet se zvyšuje

„Více než dvě třetiny společností uvedly, že používají korporátní platební karty. Průměrná doba používání karet je 7,5 roku. Flexibilita používání korporátních platebních karet při služebních cestách je nejdůležitějším stimulem pro jejich používání,“ dodává Ján Čarný. Dalším zmiňovaným motivem pro používání karet je omezení manipulace s hotovostí, což může souviset se služebními cestami. Na druhou stranu do této kategorie spadají i vnitropodnikové finanční procesy, od plateb za faktury až po omezení otevíracích hodin firemní pokladny. Mezi další zmiňované faktory se řadí pohodlnost, bezpečnost, operativnost a možnost využití doplňkových služeb typu cestovního pojištění či asistenčních služeb. Administrativní jednoduchost je rovněž oceňována.

Klepněte pro větší obrázek

„Počet společností využívajících korporátní platební karty se nadále rozrůstá. Přibližně pětina společností, které korporátní platební karty v současnosti nepoužívají, uvedla, že uvažují o využívání těchto produktů. Nejčastěji zmiňovaný časový horizont přistoupení k užívání korporátních platebních karet je jeden až dva roky,“ dodává Ján Čarný. Téměř dvě třetiny respondentů se vyjádřili kladně k nabídce korporátních platebních karet. Zároveň na tuto otázku nereagovala žádná společnost negativně.

Průzkum byl uskutečněn v období od 9. 3.  do 17. 3. 2006, kdy byli osloveni vrcholní představitelé předních českých firem na základě kontaktních údajů poskytnutých sdružením CZECH TOP 100. Průzkumu se zůčastnilo 111 společností, mezi něž patří např. ČEZ, Zentiva, PPF, Skanska CZ a další.

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená