FinExpert.e15.cz

Průvodce hypotečním financováním na obrazovce České televize

Nejčastějšími otázkami a problémy, které se týkají hypotečního financování, se bude zabývat nový vzdělávací seriál „Hypotéka?!“, jehož první díl uvede Česká televize ve čtvrtek 17. května v 17:30 hod na ČT2.

Sedmidílný cyklus zábavnou formou uvádí diváka do světa hypotečního financování, vysvětluje nejčastěji užívané odborné pojmy a na modelových situacích prezentuje řešení a možná úskalí daného problému.


Tip: Zúčastněte se soutěže časopisu Osobní finance a České televize.

Autorem námětu je nejstarší makléřská společnost českého hypotečního trhu,  Hyposervis a.s., odborným garantem projektu je pak Asociace hypotečních makléřů. „Když se podíváme na skladbu klientů, kteří se chodí na hypoteční financování ptát, zjistíme, že zhruba třetina z nich nemá ani základní povědomí o tom, co vlastně hypotéka je a jaký je princip hypotečního financování,“ vysvětluje důvody vzniku seriálu spoluautorka námětu, Petra Horáková Krištofová z Asociace hypotečních makléřů, a dodává: „Chtěli jsme tedy širokou veřejnost seznámit s tím, jak hypotéka funguje, vysvětlit různé pojmy, které se v hypotečním slovníku nacházejí, a připravit budoucí zájemce o hypotéku na situace, které je v hypotečním procesu čekají. A rádi bychom ty, kteří se na hypotéku z různých obav ptát nechodí, přesvědčili, aby se zeptat přišli.“

Cyklus se zaměřuje na nejčastější případy, se kterými se makléři a bankéři v praxi setkávají: první bydlení mladých párů, výstavba rodinného domu, problematika hypotečního financování u starších žadatelů atd. „Nejde však o detailní kuchařku,“ říká další autor námětu  Milan Roček, předseda představenstva společnosti Hyposervis, a pokračuje: „Je třeba si uvědomit, že na dnešním hypotečním trhu máme tucet bank, z nichž každá má trošku rozdílné podmínky. Ať už jde o výpočet bonity žadatele, potřebné dokumenty, požadavky na pojištění atd. – banky v různých případech postupují různě. Z tohoto důvodu jsme nemohli připravit přesný návod. Na druhou stranu znalost celého trhu nám umožnila přenést na televizní obrazovku ucelený pohled na jednotlivé situace, které v hypotečním financování vznikají, a seznámit tak diváka s obecnými principy, nikoliv s pravidly jedné jediné banky.“

Seriál „Hypotéka?!“ je třetím, volným pokračování celonárodního vzdělávacího projektu Rádce investora. Navazuje tak na seriály „Rádce investora“ a „Osobní finance“, které Česká televize uvedla v letech 2005 a 2006. 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená