FinExpert.e15.cz

Průměrné výdaje čínského turisty v Evropě činily cca 82 tis. Kč

Z údajů Světové organizace cestovního ruchu ( WTO) vyplývá, že vloni činil průměrný náklad na pobyt čínského turisty v Evropě 5500 USD (cca 82 tis. Kč), což Číňany řadí spolu s Japonci a Američany mezi absolutní špičku nejsolventnějších turistů.

V Číně obecně existují omezení turistického ruchu. Obyvatelé Číny mohou vycestovat pouze do zemí, které mají povoleny. Navíc, zájezdy do zahraničí smějí nabízet jen cestovní kanceláře s povolením. Zatímco se Číňané směli v roce 1999 podívat jen do šesti zemí, v roce 2003 to bylo již 29 zemí a v tomto okamžiku již mohou čínští turisté vycestovat do 132 zemí světa. Česká republika získala statut povolené destinace pro čínské turisty až v roce 2004. Cestovní kanceláře se při povolení přivážet turisty z Číny musejí mj. zavázat, že budou spolupracovat na repatriaci čínských turistů zpět do Číny v případě, že by u nás chtěli zůstat a opustit tak nelegálně Čínu.

Číňané přitom kvůli silnému hospodářskému růstu v posledních letech velmi zbohatli. „Pár procent boháčů v jeden a půl miliardové Číně vydá za celé Japonsko či Německo. Turisté z Číny jsou tak zajímaví nejen svými ohromujícími počty, ale také svými výdaji“, říká Tomio Okamura z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Japonci jsou tradičně nejsolventnější skupinou turistů.

Čínští turisté ve světě

V loňském roce vycestovalo do zahraničí přibližně 40 mil. Číňanů, z toho více než 10 milionů turistů. Jak dále vyplývá z údajů Světové organizace cestovního ruchu ( WTO), tak kolem roku 2020 bude do zahraničí cestovat zhruba 100 milionů Číňanů ročně. Nejčastějším cílem čínských turistů je v současnosti jihovýchodní Asie, na druhém místě co do popularity je však již Evropa.

Čínští turisté v České republice

Do České republiky zatím jezdí čínští turisté relativně málo, důvodem je to, že si pro svojí první návštěvu Evropy vybírají známější destinace typu Francie, Itálie či Španělska. V roce 2005 přijelo do ČR 17 806 čínských turistů, v roce 2006 to bylo 29 710 osob a vloni 37 922 čínských turistů.

Asiaté jsou již nyní třetí nejpočetnější skupinou turistů do České republiky, vloni přijelo 442 000 asijských turistů, což je řadí celkově na třetí místo hned za Němce a Brity. Vloni navštívilo Českou republiku například 136 344 Japonců, 78144 Jihokorejců, 37922 čínských turistů a z ostatních asijských zemí dohromady 189 676 turistů.

Zdroj: AČCKA

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená