FinExpert.e15.cz

Proti úpadku obchodníka

Společnost Fio začala nabízet individuální účty pro obchodování na amerických akciových trzích.

Fio, burzovní společnost, začala nabízet svým klientům možnost zřídit si pro obchodování na amerických akciových trzích individuální účty. Jedinou osobou oprávněnou s účtem manipulovat je jeho majitel. Tím je zajištěna bezpečnost investice, neboť ani případné potíže obchodníka s cennými papíry se klientova účtu nemohou jakkoliv dotknout. Jan Franek, tiskový mluvčí společnosti, k tomu dodává, že společnost Penson Financial Services Inc., u které jsou tyto účty vedeny, navíc každý jednotlivý individuální účet pojišťuje na 15 miliónů USD proti riziku zpronevěry a na 25 miliónů USD proti riziku pádu obchodníka.

Klienti Fio, burzovní společnosti, si mohou vybrat mezi dvěma typy individuálních účtů. Pro pasivnější investory, kteří se spokojí s menším množstvím realizovaných obchodů, je podle Franeka vhodnější účet vyžadující minimální zůstatek (tj. hodnota hotovosti a nakoupených akcií) 5.000 USD. Majitel tohoto účtu může provést maximálně tři transakce s jedním cenným papírem v rámci pěti pracovních dnů.

Naopak pro investory, kteří mají zájem aktivně spekulovat, tzv. day tradery, je určen druhý typ účtu vyžadující minimální zůstatek ve výši 25.000 USD a umožňující provádění neomezeného množství transakcí. Cena za vedení obou typů účtů je shodná - 10 USD měsíčně. Při samotném obchodování mohou majitelé individuálních účtů využívat, stejně jako ostatní klienti Fio, systém pro on-line obchodování e-Broker.

Cenou za stoprocentní bezpečnost je kromě již zmiňovaného minimálního zůstatku a poplatků za zřízení a správu účtu také menší pružnost při jejich využívání. 

Zatímco například uživatelé hromadných účtů mohou libovolně přesouvat své finační prostředky mezi všemi trhy, které společnost Fio prostřednictvím aplikace e-Broker zpřístupňuje (ČR, USA, SRN), a po uzavření jedné pozice lze okamžitě on-line otevírat pozici na jiném trhu, uživatel individuálního účtu naproti tomu musí sám spravovat své finanční toky. V praxi to znamená, že pokud chce například přesunout své investice z USA na český akciový trh, může tak učinit až poté, co mu budou jeho peníze fyzicky převedeny.

Fio, burzovní společnost a.s. je největším retailovým obchodníkem s cennými papíry v ČR. Díky vlastní internetové aplikaci e-Broker mohou zákazníci společnosti Fio obchodovat v reálném čase na českém, americkém a německém akciovém trhu. Společnost Fio poskytuje svým klientům také komplexní poradenský servis a celou řadu dalších finančních produktů.

Zdroj: TZ Fio

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená