FinExpert.e15.cz

PROSPERITA, o.p.s.: Nebojte se realizovat své sny. Podnikejte.

Po absolutoriu uvažuje polovina britských vysokoškoláků o dráze podnikatele. K podobnému kroku se v České republice odhodlá jen osm procent absolventů. Chceme-li udržet, respektive spíše vyrovnat „ekonomický krok“ s Evropou, je třeba toto číslo dramaticky změnit. Cíleně podporovat rozvoj malého a středního podnikání.

Základem je dobrý nápad 

Prosperita, o.p.s je jednou z nevládních organizací, která rozvoj podnikání podporuje prostřednictvím široké nabídky vzdělávacích aktivit. Pro studenty VŠ má nyní jedinečnou nabídku. Realizace jejich podnikatelského záměru nemusí zůstat snem. Prosperita, o.p.s jim dokáže v podnikatelských začátcích pomoci. Její poradenské centrum pro podporu podnikání se sídlem v Praze 8 v Kobylisích využívá zkušenosti z desítek realizovaných projektů a úzkého kontaktu s podnikateli. Zájemcům poskytne praktickou pomoc, zejména metodickou - při sestavení ekonomického modelu podnikatelského záměru, návrhu jeho financování a případně poskytne i další technické zázemí. Díky této podpoře mohou studenti začít podnikat dokonce i bez vstupního kapitálu.  

Podle statistiky Eurostatu 77 % úspěšných zakladatelů firem neměla s řízením organizací žádnou zkušenost, většina z nich začínala doma v garáži, v ložnici, na půdě, prostě kde se dalo. Tvrdí, že k tomu, aby se jim podařilo vybudovat firmu s milionovými obraty, nepotřebovali víc než odhodlání, vytrvalost a hlavně dobrý nápad. Nemalou roli v jejich úspěchu ale hrálo podvědomě správné řízení firmy. Každou vydělanou korunu dvakrát obrátili, než se rozhodli o jejím investování a pečlivě vybírali své zaměstnance a parťáky do společného týmu. Dnes se tito lidé mohou hrdě podívat na výsledky své práce a říci si, tohle jsem v životě dokázal. 

Prosperita dává studentům velkou šanci zařadit se mezi ně. Jejím cílem je posilovat v mladých vzdělaných lidech touhu po sebeuplatnění a motivovat je k realizaci vlastních nápadů a projektů. 

Přestaňte snít. Rozjeďte vlastní byznys. 

Na semináři stejného názvu se vysokoškoláci nebo dozví podrobnosti o možnostech podpory svého podnikání a vyslechnou zkušenosti těch, kteří se vydali vlastní cestou. S podnikateli a jejich zkušenostmi se začátky podnikání se setkají jak osobně, tak prostřednictvím ukázek ze seriálu filmů s názvem Úspěchy současných českých byznysmenů (Grund, Blata, Invia, Linet a další).  

Bezplatný seminář se koná ve středu 12. 12. 2007 od 18.00 do 19.30 hodin v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze 3, Nám. W. Churchilla 4 (posluchárna B – Nová budova). Vítáni jsou na něm všichni VŠ studenti. Zvláště pak ti, kteří věří, že pokud na sobě budou pracovat, dokáží cokoliv. A právě v tom jim Prosperita, o.p.s. může pomoci. Více na www.prosperita-ops.cz nebo na info@prosperita-ops.cz.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená